×

Chylińska apeluje do Owsiaka. Jej nagranie poparło już tysiące internautów

Tragiczna śmierć prezydenta Gdańska poruszyła całą Polskę. Cały łańcuch zdarzeń powiązany z odejściem Pawła Adamowicza i ogromną falą spływającego hejtu przyczynił się do tego, że Jerzy Owsiak zrezygnował w funkcji prezesa fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W związku tym od kilku już dni trwają w mediach debaty odnośnie tego, czy była to słuszna decyzja. Wiele osób zadaje sobie również pytania, jak dalej będzie wyglądał WOŚP?

„Murem za Owsiakiem”

Zdecydowana większość osób uważa, że Jerzy Owsiak powinien wciąż być szefem fundacji WOŚP. Fundacji, której tak wiele osób zawdzięcza dzisiaj życie, a wszystko za sprawą sprzętu, który dzięki orkiestrze trafił do setek polskich szpitali. W sieci pojawiło się tysiące (o ile nie już miliony) postów z hasztagiem #muremzaowsiakiem, których przesłanie jest jednoznaczne. Wśród osób, którzy proszą Jurka o zmianę decyzji znalazły się także gwiazdy i celebryci.

Apel Agnieszki Chylińskiej

Wśród gwiazd, które przyłączyły się do akcji #muremzaowsiakiem, znalazła się m.in. Agnieszka Chylińska. Piosenkarka podzieliła się na swoim Instagramie wzruszającym nagraniem, w którym podkreśla, że to właśnie Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy zawdzięcza to, że ma dzisiaj tak wspaniałe, a przede wszystkim dzieci.

Cześć Jurku, tutaj Agnieszka Chylińska, chciałam ci pokazać pokój moich dzieci i powiedzieć do ciebie parę słów, nie jako pani z telewizji, ale jako mama Ryszarda, Esi i Krystynki. Chciałabym powiedzieć tobie, że dzięki twojej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, kiedy moje dzieci się urodziły, to każde z nich zostało zaopiekowane, wyleczone i uratowane dzięki twojemu sprzętowi ze słynnym czerwonym sercem. Chciałam ci za to bardzo podziękować, ale też chciałabym kiedyś powiedzieć moim dzieciom, komu zawdzięczają swój piękny start, komu zawdzięczają to, że są zdrowe, mają się dobrze i mam nadzieję, będą fajnymi dorosłymi ludźmi.

To taki głos ode mnie dla ciebie z pozdrowieniami od całej mojej rodziny, trzymając za ciebie bardzo mocno kciuki, prosząc cię o to, żebyś się nie dawał, tylko pamiętał o tym, że potrzebują ciebie ludzie tacy bezbronni i tacy bezradni, jak te moje dzieciaki wtedy – powiedziała Agnieszka

Pod nagraniem tradycyjnie już znalazły się hasztagi  #muremzaowsiakiem i #jurekzostań, które są jednoznaczną prośbą o to, aby Jurek Owsiak zmienił zdanie i pozostał głową fundacji.

Nagrania Agnieszki Chylińskiej można odsłuchać poniżej

Wyświetl ten post na Instagramie.

#muremzaowsiakiem #wosp #jurekzostań #jurekowsiak

Post udostępniony przez Agnieszka Chylińska (@agnieszka.chylinska)

Reakcje internautów

Na reakcje internautów nie trzeba było długo czekać. Praktycznie każdy z nich poparł Agnieszkę Chylińską wypowiadając się jednocześnie po jej stronie.

Zgadzamy się z tymi słowami w stu procentach

Nie ujęłabym tego lepiej!

Piękne szczere słowa , prosto z serca

Pięknie Pani Agnieszko, dziękujemy za szczerość i odwagę, za wypowiedziane słowa. Serdeczne pozdrowienia.

Dołączam się do tych słów – czytamy w komentarzach (zachowaliśmy przy tym oryginalną pisownię)

Słysząc tego typu nagrania, w głowie rodzi się tylko jedno pytanie: Czy Jurek Owsiak doceni ogrom wsparcia i ciepłych słów, jakie w ostatnim czasie otrzymuje i skłoni się ku zmianie decyzji? Wierzycie, że jest to możliwe?

Może Cię zainteresować