×

Ania Dąbrowska wygrała The Voice Kids. Zrobiła to mimo poważnej choroby

Druga edycja programu „The Voice Kids” jest już za nami. Od samego początku widzieliśmy, że poziom jest bardzo wysoki. A wielkim finale zmierzyły się najlepsze dziecięce głosy. Następczynią Roksany Węgiel jest Ania Dąbrowska, której trenerką była Cleo. Kim właściwie jest ta 12-latka?

Poważna choroba Ani

Ania Dąbrowska jest niesamowicie utalentowaną dziewczynką. 12-latka już od pierwszego odcinka była faworytką i ulubienicą widzów. Zachwyciła wszystkich nie tylko swoim głosem, talentem, ale także i nastawieniem do życia, optymizmem oraz uśmiechem na twarzy. A wszystko to, mimo poważnej choroby, jaką jest mukowiscydoza. Dla wielu cierpiących na tę chorobę stała się prawdziwą bohaterką. Pewnego razu wyznała:

Największym moim marzeniem jest wydanie pierwszej płyty. Póki jestem w stanie i jest na to czas. Muszę szybko spełniać swoje marzenia, bo nie mam za dużo czasu

Pilnie się uczy i dużo ćwiczy

Młoda artystka już od 5 lat uczęszcza do Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie. Tam pod czujnym okiem Anny Czenczek – dyrektor tej szkoły oraz pomysłodawczyni i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” dzielnie pracuje, aby być jeszcze lepszą wokalistką.

Czego 12-latka uczy się w Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie? Ania pracuje tam na emisja głosu oraz interpretacją piosenki. Jednak to jeszcze nie wszystko. Trenuje także ruch sceniczny z elementami gry aktorskiej – dykcją czy także i ubiorem scenicznym. Ponadto, uczy się także zasad charakteryzacji.

Sukcesy w Polsce, ale i na arenie międzynarodowej

Ponadto, młodziutka wokalistka bierze także udział w licznych projektach oraz koncertach okolicznościowych i autorskich spektaklach wokalno – tanecznych w stolicy Podkarpacia. Te wydarzenia kulturalne na stałe wpisały się już w kalendarz kulturalny Rzeszowa.

Centrum Sztuki Wokalnej pomaga także Ani w promocji jej talentu i zajmuje się rozwojem jej kariery. Młoda artystka brała już udział w wielu konkursach i niejednokrotnie zdobywała w nich najwyższe nagrody. Co udało się jej już wygrać?

 • Grand Prix oraz I miejsce w Przeglądzie Piosenki Filmowej w Języku Angielskim w Birczy
 • I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Recytacji, Pieśni i Poezji Patriotycznej w Warszawie
 • I miejsce w XX Polsko – Niemieckim Festiwalu Kultury Dziecięcej i Młodzieżowej „Razem we wspólnej Europie” w Monachium
 • I miejsce w Festiwalu „Zaczarowana piosenka” Fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej w Krakowie
 • Nominację na Międzynarodowy Festiwal „Eurojurmala” na Łotwie
 • I miejsce w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenek Katarzyny Sobczyk „O Złotą Różę Małego Księcia” w Tyczynie
 • I miejsce oraz Nagrodę Publiczności w IV Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym
 • Srebrną Nutkę (II miejsce) w Międzynarodowym Festiwalu „Majowa Nutka” w Częstochowie
 • I miejsce w III Ogólnopolskim Internetowym Konkursie Wokalnym
 • II miejsce na XXVII Festiwalu Piosenki „Śpiewaj razem z nami” w Przemyślu
 • Główną Nagrodę Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni i Piosenki Patriotycznej w Kielcach
 • Uczestniczyła w ścisłym Finale Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie
 • Znalazła się także w dziesiątce finalistów Krajowego Finału Eurowizji dla Dzieci 2016
 • Koncertowała m.in. podczas Festiwalu Kultury Polonijnej „Dźwięki, które łączą” w Hanowerze i podczas Międzynarodowego Festiwalu Piosenki „Rzeszów Carpathia Festival” 2016, 2017 i 2018

Wygrana w The Voice Kids

Teraz wygrała także 2. edycję programu The Voice Kids, gdzie swoim przenikliwym głosem, dojrzałością i zaraźliwym uśmiechem podbiła serca nie tylko trenerów, ale i widzów!

Cleo podkreśliła, że występ chorującej na mukowiscydozę 12-latki z Wesołej na Podkarpaciu był bardzo dojrzały i wręcz niesamowity.

Aniu, świat się pomylił w wielu kwestiach. Nie od dziś wiemy, że jest niesprawiedliwy i potrafi dawać w kość. Na pewno nie pomylił się w jednej kwestii, że jesteś tu dzisiaj i możemy słuchać tego pięknego głosu. Dziękuję ci bardzo za to

Nagrodą dla zwyciężczyni jest statuetka oraz 50 tysięcy złotych, a także kontrakt z Universal Music Polska.

Aniu trzymamy kciuki za dalsze sukcesy! ❤

Może Cię zainteresować