×

O 6:25 tata zauważył, że 6-latki nie ma w łóżku. Trzy godziny później znaleziono jej ciało

6-letnia Aleshy MacPhail przyjechała na wyspę Bute, aby odwiedzić tatę i dziadków – 49-letniego dziadka Caluma MacPhaila, 46-letnią babcię Angelę King i 25-letniego ojca Roberta MacPhaila – ponieważ jej rodzice rozstali się jakiś czas temu. Dziewczynka miała jednak doskonały kontakt z obojgiem z nich. Poza wakacjami i weekendami Alesha mieszkała z mamą w Airdrie. Niestety, podczas ostatniego pobytu 6-latka zginęła. Rodzina zauważyła, ze dziewczynki nie ma w łóżku około 6:25 rano. Zaledwie kilka godzin później jej zwłoki zostały odnalezione na terenie opuszczonego hotelu w lesie. Szybko okazało się, że nie był to czysty przypadek.

Mieszkańcy wyspy

Śmierć dziewczynki wstrząsnęła okoliczną ludnością malutkiej wyspy, która mierzy 24 km długości i 4,8 km szerokości. Jakby tego było mało, zamieszkuje ją zaledwie 6 500 osób, a prowadzone w tej sprawie śledztwo jest największym, jakie do tej pory odnotowano na wyspie Bute. Teraz szkocka policja ma już pewność, że śmierć dziewczynki nie była wypadkiem. Wiadomo, kto jest zabójca 6-latki.

Facebook

Okoliczności śmierci

Sekcja zwłok dziecka jednoznacznie wykazała, że mała została brutalnie zamordowana. Detektyw Stuart Houston na konferencji prasowej potwierdził, że 6-latka jest ofiarą mordercy, jednak nie ujawnił, w jaki sposób została pozbawiona życia. Informacje te są wciąż bardzo ogólne z uwagi na fakt, że dochodzenie w sprawie śmierci Aheshy wciąż jest prowadzone. Śledczy póki co nie potrafią też jednoznacznie stwierdzić, czy dziewczynka została zamordowana w miejscu, gdzie odnaleziono jej ciało, czy być może zwłoki zostały tam przeniesione.

SWNS

To on brutalnie zamordował 6-latkę

Po kilku dniach od tragicznego zdarzenia, a dokładniej 5 lipca, policja zatrzymała podejrzanego o zabicie dziewczynki. Szkoccy funkcjonariusze poinformowali wówczas jedynie, że morderca jest niepełnoletni – ma prawdopodobnie 16 lat – i został już oficjalnie oskarżony o zamordowanie Aleshy. Co więcej nastolatek przyjaźnił się z członkami rodziny dziecka. Ze względów prawnych jego dane nie mogą jednak zostać publicznie ujawnione. 

Takie sytuacje mają u nas miejsce niezwykle rzadko. I chociaż śledztwo policyjne będzie kontynuowane, mam nadzieję, że dzisiejsze oświadczenie przyniosło pewną gwarancję każdemu z lokalnej społeczności, ponieważ doskonale wiemy, że to, co się stało, wstrząsnęło całą ludnością wyspy – zaznacza detektyw Stuart Houston

SWNS

Mimo wszystko funkcjonariusze apelują do wczasowiczów i mieszkańców miasteczka wyspy. Proszą o zachowanie ostrożności i zgłaszanie wszystkiego, co wyda im się podejrzane.

Ludzie powinni się sobą opiekować i dbać o siebie nawzajem. Jeśli mają jakiekolwiek obawy, powinni skontaktować się z naszymi funkcjonariuszami – podkreśla nadinspektor Hazel Hendren, szefowa policji okręgu Argyll i Bute

Członkowie rodziny Aleshy są w bardzo złym stanie psychicznym. Śmierć dziewczynki całkowicie zmieniła ich życie…

Może Cię zainteresować

zamknij