×

Ich córeczka ma silną alergię, która uniemożliwia normalne życie. Dla niektórych to niezrozumiałe

Troska o nasze dzieci wcale nie mija z wiekiem. Rodzice boją się, gdy dziecko zaczyna chodzić, ale i gdy rozpoczyna dorosłe życie. Zawsze chcemy najlepiej i martwimy się, gdy coś złego się dzieje.

Dlatego też, gdy mama rocznej Ivy Lynn zauważyła, że córeczka za każdym razem po kąpieli dziwnie reaguje, wpadła w panikę. Coś działo się ukochanemu dziecku, a ona nie umiała sobie z tym poradzić. 27-letnia Brittany Angerman sama nie radziła sobie z sytuacją. Widziała, że jej szkrab cierpi i za każdym razem po kąpieli na ciałku pojawiają się ślady.

Co szkodziło dziecku?

Na samym początku mama myślała, że może za tę reakcję odpowiedzialny jest płyn do kąpieli, którego używają. Gdy go przestała używać, problem nadal występował. Później zmieniła markę szamponu i mydła. To także nie skutkowało. 27-latka wpadła nawet na to, aby swoją córeczkę wykąpać u dziadków i w hotelu. Tam także występowała reakcja alergiczna.

Równolegle lekarze próbowali dowiedzieć się, co może dolegać malutkiego Ivy. Po wielu testach para z Minnesoty ostatecznie dostała diagnozę w październiku zeszłego roku. Ivy Lynn ma pokrzywkę wodną. Mówiąc najprościej, ma alergię na wodę. To oznacza, że może kąpać się jedynie przez maksymalnie 20 sekund, bo po tym czasie nasila się ból.

To oznacza także, że ma alergię na własny pot i łzy. 18-miesięczne dziecko nie może korzystać z kąpieli, wybrać się na wycieczkę do basenu lub spocić się po wygłupach z tatą. Jedynym rozwiązaniem w miarę skutecznym, która pomaga Brittany zadbać o higienę córki, jest 'mycie' jej chusteczkami wilgotnymi.

Kiedy zdiagnozowano, że moje najdroższe dziecko ma alergię na wodę, poczułam się tak, jakby ktoś wyrwał mi serce. Biorąc pod uwagę to, że łzy także sprawiają jej ból. Będę musiała w jakiś sposób wytłumaczyć małemu dziecku, aby nie płakało… To naprawdę trudne, łamie mi serce, wszystko to sprawia, że jestem załamana.

Na szczęście Ivy może pić wodę

Jej mama nie jest sobie w stanie nawet wyobrazić, co mogłoby się stać, gdyby córka nie mogła pić wody. Na co dzień para nie kąpie dziecka. Robi to raz w tygodniu, starając zmieścić się w tych kilkudziesięciu sekundach. Ivy musi zażywać także leki przeciwhistaminowe, które w jakimś stopniu minimalizują reakcję alergiczną.

Lęk przed wodą

Ivy sama wykształciła w sobie pewien lęk przed wodą. Kiedyś kochała wodę, w lecie lubiła bawić się z wężem na podwórku, ale teraz jest przerażona. Rodzice muszą mieć oczy dookoła głowy – zwracają uwagę nie tylko na to, aby dziewczynka się nie spociła, ale przede wszystkim muszą na bieżąco śledzić pogodę.

Najbardziej denerwują mnie pytania ludzi w stylu: „Jak ona może być uczulona na wodę? To możliwe?”. Nie zawsze chce nam się tłumaczyć i zapewniać, że tak naprawdę jest. Martwimy się o to, gdy pójdzie do szkoły. Nie będziemy w stanie kontrolować jej i kolegów z klasy…

Leczenie jest kosztowne, dlatego rodzice założyli dziewczynce stronę, na której można wpłacać datki

Aby pomóc w radzeniu sobie z chorobą Ivy Lynn i ułatwić jej życie, rodzina założyła konto na GoFundMe, aby zebrać 50 000 dolarów, które pomogą im pokryć koszty leczenia.

Chcemy spróbować i kupić jej oczyszczacz wody, który, mamy nadzieję, może spowodować, że reakcja stanie się dla niej mniej intensywna. Możliwe, że przeniesiemy się także w miejsce, gdzie rzadko pada deszcz…

Nie sposób sobie wyobrazić tego cierpienia i troski rodziców…

Może Cię zainteresować

zamknij