×

Aktor stracił nogę przez koronawirusa! Powikłania były bardzo poważne

Aktor stracił nogę przez koronawirusa! Gwiazdor broadwayowskich musicali zachorował na COVID-19. W wyniku powikłań doszło do zakrzepu w prawej stopie. Lekarzom nie udało się jej uratować. Konieczna okazała się amputacja.

Dramatyczny przebieg choroby

Pochodzący z Kanady Nick Cordero, gwiazdor Broadwayu, nominowany do Tony Award za rolę w musicalu „Strzały na Broadwayu”, na początku kwietnia zachorował na COVID-19. Został hospitalizowany, ale początkowo wydawało się, że przebieg choroby nie będzie ciężki. Niestety, kłopot z SARS-CoV-2 polega na tym, że jest to wirus nieobliczalny. Zdarza się, że po pozornej poprawie następuje gwałtowne pogorszenie.

Tak było właśnie u Cordero. Kiedy wydawało się, że jest na najlepszej drodze do zwalczenia infekcji, nagle pojawiła się bardzo wysoka gorączka, która zakłóciła pracę serca i ciśnienie krwi. W pewnym momencie aktor zakażony koronawirusem był w stanie krytycznym. Wtedy jego żona Amanda Kloots za pośrednictwem mediów społecznościowych zwróciła się do fanów z poruszającym apelem o modlitwę:

Walczy, liczy się każda minuta. Jeszcze raz dziękuję wam za wasze modlitwy i wszystko. Proszę, nie przestawajcie się modlić.

Aktor tracił nogę przez koronawirusa

Wydawało się, że przeprowadzona przez lekarzy reanimacja przyniosła spodziewany skutek. Stan zdrowia aktora znów uległ poprawie. Jego żona ciągle miała nadzieję, że Nick wróci do pełnego zdrowia, chociaż nie będzie to łatwe:

Lekarz powiedział, że serce i płuca Nicka są w dobrym stanie. Nadal przyjmuje leki, które pomagają mu przyspieszyć bicie serca. Wciąż oddycha. Problem jest jednak z przepływem krwi w prawej stopie. Nie wiemy, czy będzie mógł znów chodzić. Czeka go długa rehabilitacja.

Niestety, okazało się, że wystąpił zakrzep w prawej stopie, którego nie udało się wyeliminować za pomocą leków. Kiedy lekarzom wydawało się, że pozbyli się go na dobre, zakrzep tworzył się na nowo. W tej sytuacji byli zmuszeni podjąć dramatyczną decyzję o amputacji nogi.

Informację potwierdziła żona aktora:

Nick miał problemy z ciśnieniem krwi, tworzył się zakrzep w prawej nodze, dlatego musiała zostać amputowana.

Nick Cordero nie znajduje się w grupie ryzyka, ma 42 lata. Zaledwie 10 miesięcy temu został po raz pierwszy ojcem.

Źródła: viva.pl, www.instagram.com, www.onet.pl
Fotografie: Instagram

Może Cię zainteresować

zamknij