×

17-letni pies codziennie czekał na kogoś w schronisku. To, co go w końcu spotkało to istny raj na ziemi

W schroniskach na całym świecie czekają miliony psiaków, które liczą, że w końcu trafią do bezpiecznego i kochającego domu. O ile szczeniaki mają większą szanse na to, że znajdą nowych właścicieli, gorzej mają starsze psiaki. Zazwyczaj czeka je smutny los i śmierć w murach schroniska… Niewiele osób chce adoptować seniora, który nie będzie żyć długo.

Na szczęście są jeszcze ludzie, którzy nie myślą tak stereotypowo i idą pod prąd, dając nadzieję i ogrom miłości starszym czworonogom, o których świat już zapomniał… Zrobiła tak ta para, która zdecydowała się wziąć ze schroniska seniora. O swojej decyzji poinformowali znajomych na Facebooku.

1

Rocky ma 17 lat i ktoś dał mu szansę na nowo cieszyć się życiem.

Kocha spać i spacerować. Ma swoje nawyki, jak na starego kawalera przystało. Zdarza mu się zesikać w nocy, ale nikt nie robi z tego problemu, ponieważ na posłanie młoda para kładzie pieluchy. I po problemie! Uwielbiają swojego nowego członka rodziny i chcą mu dać wszystko, co najlepsze, aby czuł się z nimi naprawdę dobrze.

2

Wzięliśmy Cię, wiedząc, że będziemy musieli dbać o Ciebie bardziej niż o inne młodsze psy. Wiedzieliśmy, że nadejdzie dzień, w którym nie będziesz mieć siły na to, aby wychodzić na zewnątrz. Wiedzieliśmy, że wejście po schodach będzie wysiłkiem. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że możesz stracić słuch i wzrok i będziemy musieli zadbać o to, abyś czuł się wtedy komfortowo. I niestety zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że nadejdzie taki dzień, że będziemy musieli się ze sobą pożegnać… Ale do tego czasu jesteś dla nas najlepszym prezentem od życia, jaki tylko mogliśmy sobie wymarzyć. Przykro mi, że nie mogłam dać Ci tego szczęścia przez Twoje 17 lat, ale obiecuję, że postaramy się to Ci wynagrodzić. Damy Ci wszystko, co najlepsze. Od teraz będziesz żyć w miłości i szacunku!

3

Nie sposób nie uronić łzy, czytając słowa tak pełne emocji. Mamy nadzieję, że wiele innych osób zbierze siły i świadomie podejmie decyzję o adopcji psiaka. Pamiętajmy, że w schroniskach są nie tylko szczeniaki, ale i starsze pieski, które także zasługują na miłość…

Polecane

Może Cię zainteresować