×

Adam Schlesinger nie żyje przez koronawirusa! Muzyk przegrał walkę z Covidem-19

Adam Schlesinger nie żyje! Amerykański muzyk, laureat prestiżowych nagród, członek zespołów Ivy oraz Fountains of Wayne zmarł z powodu powikłań wynikających z zakażenia koronawirusem.

Kim był Adam Schlesinger?

Schlesinger to amerykański muzyk, gitarzysta, który występował w zespole „Ivy” i „Fountains of Wayne”, której był współzałożycielem. Grupa swoją działalność zakończyła w 2013 roku.

Adam Schlesinger skomponował muzykę do wielu filmów i seriali telewizyjnych. Jego utwory pojawiły się m.in. w „Ulicy Sezamkowej”, „Horych doktorach”, „Plotkarze”, „Wzgórzach Hollywood”, „Melrose Place”, czy „Prosto w serce” z Hugh Grantem w roli głównej.

Za utwór do filmu Toma Hanksa „Szaleństwa młodości”, Schlesinger otrzymał nominację do Oscara. Muzyk trzykrotnie zdobył Nagrodę Emmy i Nagrodę Grammy.

Jego piosenki śpiewały takie gwiazdy, jak Katy Perry, czy Jonas Brothers.

Adam Schlesinger nie żyje

Schlesinger przez dwa tygodnie przebywał w jednym ze szpitali w Nowym Jorku. Jego stan określano jako ciężki. Muzyk był podłączony do respiratora.

We wtorek jego prawnik Josh Grier poinformował, że stan artysty jest poważny. Adam Schlesinger zmarł 1 kwietnia. Miał niespełna 53 lata.

Koronawirus w USA

Jak wyliczył Reuters, w USA jeden chory na Covid-19 umiera średnio co dwie minuty. We wtorek padł kolejny rekord – 700 zgonów z powodu koronawirusa. Łącznie w USA w wyniku zakażenia zmarło ponad 4 000 osób. Niemal połowa ofiar śmiertelnych to mieszkańcy stanu Nowy Jork.

Jak poinformował Biały Dom na podstawie prognoz, przy obecnych ograniczeniach w USA, koronawirus może spowodować od 100 tys. do 240 tys. zgonów.

Fotografie: Twitter

Polecane

Może Cię zainteresować