Kategorie Życie

Amerykański tygodnik opublikował kontrowersyjne zdjęcia, by poruszyć problem aborcji w Polsce

Aborcja od zawsze była tematem tabu, jednak decyzje obecnego rządu sprawiły, że wokół tej kwestii pojawiło się mnóstwo kontrowersji. W związku z tym, fotografka Kasia Strek postanowiła dokładniej przedstawić problem w swoim projekcie.

Również amerykański tygodnik „Time” zdecydował się zabrać głos w tej sprawie i na Instagramie opublikował kontrowersyjne zdjęcia.

Fotografia przedstawia kobietę wraz z partnerem tuż po zabiegu aborcji. W opisie pod zdjęciem możemy przeczytać, że Polska to „dom jednego z najbardziej restrykcyjnych praw aborcyjnych w Unii Europejskiej”.

Pod postem natychmiast rozgorzała dyskusja. Czasopismo również podkreśliło, że sytuacja często zmusza kobiety do sięgnięcia po drastyczniejsze środki.

Wiele kobiet udaje się do sąsiednich państw, by przeprowadzić zabieg legalnie. Inne decydują się na zakup tabletek przez Internet. Środki często jednak zatrzymywane są przez służby celne.

Post udostępniony przez TIME (@time)

Kasia Strek pragnie pokazać, jak rzeczywiście wygląda sytuacja kobiet w Polsce, które decydują się na usunięcie ciąży.

Mimo, że prawo zezwala na aborcję w trzech przypadkach, kobiety wyznają, że nawet wtedy znalezienie lekarza, który przeprowadzi zabieg nie jest łatwe.

Wiele osób, nie tylko kobiet, solidaryzuje się z Polkami. Ludzie z całego świata uważają, że każdy ma prawo do własnego wyboru i podejmowania decyzji.

Mimo, że aborcja jest tematem dyskusji od dawna, zapewne na zawsze pozostanie kwestią sporną między zwolennikami i przeciwnikami.

Nie nam oceniać kobiety, które podejmują taką decyzję. Każdy jednak powinien mieć prawo do dokonywania samodzielnego wyboru.