×

9-latek trafił do szpitala, bo był senny. Odkrycie lekarzy wstrząsnęło wszystkimi

9-latek trafił do szpitala, bo był senny. Lekarze postanowili wykonać tomografię komputerową, ponieważ zorientowali się, że dziecko ma na skórze niewielką ranę. To, co odkryli, zaskoczyło wszystkich. Jakim cudem chłopiec przeżył?!

9-latek trafił do szpitala, bo był senny

9-letni chłopiec z Palestyny czuł się ciągle senny. Zaniepokojeni tym faktem rodzice zabrali synka do Centrum Medycznego Hadassah w Jerozolimie.

Lekarze odkryli na głowie dziecka krew. Okazało się, że pochodzi ona z niewielkiej rany na skórze. Medycy postanowili więc wykonać tomografię komputerową.

Gdyby taka historia wydarzyła się w filmie, widz mógłby poważnie wątpić, czy mogłaby się również wydarzyć w prawdziwym życiu…

Szokujące wyniki tomografii

Gdy lekarze obejrzeli zdjęcie z tomografu, nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na zdjęciu widoczny był pocisk, który utkwił z tyłu głowy 9-latka! Prawdopodobnie wbił się w bok czaszki chłopca, przeszedł przez mózg i zatrzymał się z tyłu głowy.

9-latek trafił do szpitala bo był senny
Hadassah University Hospital

Chłopiec był senny, ale przez cały czas przytomny! Ta sytuacja zaskoczyła nie tylko rodziców, ale i lekarzy. Konieczna była natychmiastowa operacja.

Zanim chłopiec trafił na stół operacyjny, pocisk zdążył zmienić już położenie. Nie było łatwo usunąć go z dziecięcej głowy, mimo to, lekarzom się udało.

Rodzice nie mieli pojęcia, co się stało

Neurochirurg Guy Elor w rozmowie z dziennikiem „Times of Israel” wyznał, że rodzice nie wiedzieli, że dziecko zostało postrzelone.

Chłopiec pochodzi z Ras al-Amud (palestyńskiej dzielnicy we Wschodniej Jerozolimie). Matka 9-latka była przekonana, że bawił się on z przyjaciółmi i taką wersję przedstawiła personelowi szpitala.

Można powiedzieć, że zdarzył się prawdziwy cud. Lekarze nie potrafią wyjaśnić, jak doszło do tego, że chłopiec miał jedynie maleńką ranę na czubku głowy i przez cały czas był przytomny.

Gdyby pocisk wbił się pod innym kątem, spowodowałby znacznie więcej uszkodzeń mózgu i pozostawił znaczne uszkodzenia neurologiczne

– wyjaśnił neurochirurg.

9-latek trafił do szpitala bo był senny
Hadassah University Hospital

Chłopiec miał ogromne szczęście w nieszczęściu. Jego stan po operacji lekarze określają jako bardzo dobry. 9-latek wraca do zdrowia.

Jak podaje Polsat News, policja podejrzewa, że do postrzelenia chłopca mogło dojść podczas obchodów Id al-Adha, najważniejszego święta muzułmańskiego, które odbyło się w ostatni weekend.

Fotografie: Hadassah University Hospital

Może Cię zainteresować

zamknij