×

Regularne wykonywanie tych 8 ćwiczeń sprawi, że Twój brzuch będzie płaski. #3 wystarczy tylko to!

Ludzie mają tendencję do robienia tylko tego co jest absolutnie konieczne. Dlatego wiele osób zaczyna dbać o sylwetkę dwa tygodnie przed sezonem letnim. I jakoś się tak już dzieje, że gdy lato dobiega końca, znów odwlekamy jakiekolwiek aktywności fizyczne, bo przecież idzie zima.

Jednak zapominamy, że najlepsze rezultaty przychodzą, gdy jesteśmy konsekwentni. Idealna sylwetka i doskonałe ciało wymaga regularnego dbania, więc nie zostawiajmy wszystkiego na ostatnią chwilę. Najlepiej więc zacząć już dziś! Mamy dla was 8 skutecznych ćwiczeń, które pomogą wam uzyskać płaski i piękny brzuch. Reszta zależy od waszej determinacji. Powodzenia!

1. Brzuszki

cwiczenia-3
Zmodyfikuj klasyczną wersję brzuszków, by osiągnąć lepsze rezultaty. Leżąc na plecach ugnij nogi w kolanach i złącz stopy. Trzymaj ręce za głową i unieś tułów w górę i przytrzymaj kilka sekund. Powróć do pozycji wyjściowej. Powtórz ćwiczenie 10 razy.

2. Skośne skłony

cwiczenia-1
Leż na plecach z ugiętymi kolanami i rękami wzdłuż tułowia. Unieś się lekko w górę i lekko zegnij by prawą ręką dotknąć prawej kostki, a potem na odwrót. Trzymaj głowę i szyję w jednej pozycji, a dolną część ciała na podłodze. Powtórz 15 razy z każdej strony.

3. Deska

cwiczenia-8
Dokładny opis znajdziecie tutaj. Ćwiczenie powtarzaj w 10 seriach po 5 powtórzeń.

4. Skłony na leżąco

cwiczenia-6
Leżąc na plecach z wyprostowanymi nogami, wykorzystaj mięśnie brzucha, by podnieść tułów z podłogi i wyprostowane nogi. Nogi i ręce staraj się trzymać cały czas wyprostowane próbując dotknąć palców stóp. Zrób dwie serie po 15 powtórzeń.

5. Rowerek

cwiczenia-4
Każdy z nas zna to ćwiczenie! Leżąc na podłodze unieś lekko głowę i nogi. Staraj się utrzymać proste plecy, a nogami wykonuj ruchy jak pedałowanie na rowerze. Ruchy wykonuj powoli, a kolana staraj się podciągać jak najwyżej.

6. Kolana w górę

cwiczenia-2
Do tego potrzebujesz stabilnego podłoża. Opierając się na rękach, mięśniami brzucha staraj się podciągać kolana pod brodę. Trzymaj plecy proste. Zrób trzy serie po 10 powtórzeń.

7. Nogi na boki

cwiczenia-7
Połóż się na podłodze z rękami wyciągniętymi po bokach. Dolną część pleców dociśnij do podłogi, a wyprostowane nogi przenoś z jednej strony na drugą. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń.

8. Ćwiczenie z piłką

cwiczenia-5
W zasadzie nie musi to być piłka. W pozycji jak pokazanej na zdjęciu podnoś na zmianę raz jedną raz drugą nogę kilka centymetrów w górę. Cały czas trzymaj proste plecy i ręce. Zrób 2 serie po 15 powtórzeń.

Może Cię zainteresować