×

7 rzeczy, o których nigdy nie powinieneś rozmawiać z innymi. #2 weź to sobie do serca!

Zawsze jest coś, co warto zatrzymać tylko dla siebie. Dzielenie się pewnymi sprawami z innymi, niezależnie jak bardzo tego chcesz, czasem nie przynosi nic dobrego. Tak więc dzisiaj mamy dla was siedem ważnych rzeczy, którymi nie powinniście dzielić się z innymi. Są to sprawy, które powinny zostać tajemnicą.

sekrety

1. Ambicje

Nie ujawniaj swoich najambitniejszych planów. Zatrzymaj je dla siebie dopóki nie zaczniesz faktycznie iść w tym kierunku. Plany mają to do siebie, że zdarzają się słabe punkty i źle przemyślane części. W związku z tym są szanse, że ktoś może ci przeszkodzić w ich realizacji. Oprócz tego nie prezentujesz się jako konsekwentna osoba, gdy twoje plany nie wypalają, choć tyle o nich wszyscy usłyszeli.

2. Dobroć

Nie rozwodź się nad informacjami o wszystkich swoich dobrych uczynkach. Nie robisz tego na pokaz ani dla chwały. Największą zaletą dobrych uczynków jest to, że nie oczekujesz w zamian uznania. Chwaląc się swoją dobrocią sprawiasz wrażenie osoby aroganckiej.

3. Styl życia

Nie ujawniaj wszystkich sekretów dotyczących stylu życia. Nie warto chwalić się ile schudłaś lub od jak dawna jesteś na diecie. Jeśli poświęciłaś coś, by osiągnąć cel, nie ma sensu o tym mówić. Zazwyczaj nie imponuje to innym, a jest to znak, że potrzebujesz pochwał, by się upewnić, że wszystko jest w porządku. Poza tym nie wszystkie szczegóły z twojego życia są niezbędną informacją dla innych.

4. Odwaga

Warto przemilczeć chwile odwagi i bohaterstwa. Wszyscy spotykają się w różnymi wyzwaniami każdego dnia. Twoje osiągnięcia i ich wielkość zależy od punktu widzenia. Nie ty decydujesz o tym czy jest to czyn wielki, dla ciebie ma to być lekcja.

5. Oświecenie

Nigdy nie dziel się przemyśleniami związanymi, z tym co uważasz za wiedzę oświeconą w kwestiach życia i śmierci. To twoja interpretacja, a nie obiektywna prawda. Tylko w rzadkich przypadkach ktoś uzna to za trafną uwagę, a wierz nam, każdy ma własne poglądy na ten temat.

6. Konflikty

Twoje problemy w życiu rodzinnym są waszą prywatną sprawą. Im mniej osoby z zewnątrz wiedzą o waszej rodzinie, tym lepiej dla was. Takie sprawy powinny być rozwiązywane w zaciszu domu, a nie rozdmuchiwane publicznie, bo nigdy nic dobrego z tego nie wynika.

7. Nieprzyjemności

Nie mów wszystkim o przykrych rzeczach, które usłyszałeś lub widziałeś. A osoba, która opowiada o wszystkim co przydarzyło się innym lub jej samej, a niekoniecznie są to dobre tematy do dyskusji, uchodzi za plotkarę. Z obgadywania innych nie czerpiesz żadnych korzyści, ale zniechęcasz do siebie innych.

Może Cię zainteresować

zamknij