×

7 przesądów na sylwestra i Nowy Rok. Zapewnią ci szczęście i pomyślność

Szczęście w miłości, więcej pieniędzy, a może więcej zdrowia? Czegokolwiek sobie życzysz, możesz to osiągnąć, jeśli tylko się postarasz. W jaki sposób? Oto 7 przesądów na sylwestra i Nowy Rok, które trzeba poznać!

Uważaj, co robisz!

Nie każdy wierzy w przesądy. Ale na wszelki wypadek wielu z nas stara się przestrzegać tego, w co wierzyli nasi przodkowie. Nie robić tego, czego robić się nie powinno i wykonać to, co konieczne, by zapewnić sobie szczęście i powodzenie.

Nasze babcie i prababcie wierzyły, że możemy wiele osiągnąć, przestrzegając kilku prostych, hasłowych zasad. I choć możemy to traktować z przymrużeniem oka, to przecież doświadczenie wielokrotnie pokazuje, że w mądrości ludowe mają w sobie „to coś”. I nigdy nie wychodzą z mody!

Zapewnienie sobie pomyślności dzięki stosowaniu się do kilku prostych rad w sylwestra i Nowy Rok? Dlaczego by nie spróbować…?

7 przesądów na sylwestra i Nowy Rok

#1 Rano obmyj twarz wodą

Koniecznie zimną. Dzięki temu w nadchodzącym roku będziesz cieszył się dobrym zdrowiem. A tego nigdy za wiele!

#2 Zapomnij o sprzątaniu!

Nie wyobrażasz sobie, by zacząć kolejny rok z bałaganem? Przygotowujesz się niczym na nadejście sanepidu i zanim przystąpisz do świętowania, za punkt honoru stawiasz sobie wysprzątanie całego domu na błysk? To błąd. Przesąd głosi, że domowe porządki wymiatają szczęście z domu! A chyba nie chcesz się  pozbyć szczęścia i powodzenia razem z kurzem?

#3 Zwróć to, co pożyczone

Stary przesąd, a właściwie mądrość życiowa, głosi, że w nowy rok życia powinno się wkraczać bez zobowiązań. Jeśli zaczniesz Nowy Rok bez długów, unikniesz kłopotów finansowych.

#4 Załóż nową bieliznę

Stary przesąd mówi, że nowa bielizna w noc sylwestrową przyniesie ci szczęście w miłości.

#5 Zrezygnuj z diety

Dzięki temu w nadchodzącym roku zapomnisz o biedzie i będziesz żyć w dobrobycie.

#6 Nie zapomnij pocałować ukochanej osoby o północy!

To zapewni Ci szczęście w związku!

#7 Tuż po północy nakręć zegar

Ten symboliczny gest zapewni Ci pomyślność w 2021 roku.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay

Może Cię zainteresować

zamknij