×

7 prostych ćwiczeń, które zmienią Twoje ciało w ciągu 4 tygodni. Możesz wykonać je nawet w domu!

Mamy dla was 7 ćwiczeń, które pomogą wam utrzymać doskonałą figurę. Ćwiczenia są bardzo proste i z pewnością możesz je wykonać w domu. Są idealne również dla tych z was, którzy chcą poprawić swoją figurę. Wystarczy miesiąc, aby zaobserwować poprawę w naszym ciele.

A więc do dzieła!

Deska

7 ćwiczeń (4)
Proste statyczne ćwiczenie, podeprzyj się na łokciach do pozycji na zdjęciu. Ważne jest, aby twoje plecy były proste. Staraj się utrzymać talię w odpowiedniej pozycji, nie obniżaj lub nie unoś jej. Jeśli masz kłopoty z utrzymaniem się w tej pozycji, coś jest nie w porządku. Będąc w takim położeniu pracują mięśnie brzucha, ramion i ud.

Pompki

7 ćwiczeń (3)
Aby prawidłowo wykonać pompki załóżmy, że pozycją wyjściową jest poprzednie ćwiczenie. Następnie napręż mięśnie ramion i wypchnij je. Najważniejsze jest, aby zachować proste ciało. Kolejnym krokiem jest powrót to pozycji wyjściowej w jak najwolniejszym tempie.

Mięśnie ud

7 ćwiczeń (2)
Rozpocznij ćwiczenie jak na zdjęciu podpierając się na rękach i kolanach. Następnie rozciągnij jedną nogę i przeciwną rękę. Staraj się utrzymać poprawną pozycję; nie ręka i noga powinna być wyciągnięta na wprost, a nie na boki. Powróć do pozycji wyjściowej i powtórz z drugiej strony.

Przysiady

7 ćwiczeń (6)
W przysiadach chodzi o balans. Nogi na szerokość ramion. Rób przysiady powoli, tak jakbyś chciała usiąść na krześle. Kolana i stopy powinny tworzyć linię prostą. Trzymaj plecy proste. Jeśli masz problem z utrzymaniem równowagi rozciągnij ręce na boki.

Mięśnie brzucha

7 ćwiczeń (5)
Leżąc na plecach w pozycji wyjściowej (zdjęcie) staraj się utrzymać kolana pod kątem prostym. Następnie jedną rękę wyprostuj nad głową, a nogę wyprostuj. Powróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę. Pamiętaj – lewa ręka idzie z lewą nogą i na odwrót.

Mięśnie brzucha i pośladków

7 ćwiczeń (7)
Po pierwsze, przygotuj się do pozycji, by twoje ciało tworzyło trójkąt, podeprzyj się na rękach i nogach. Następnie podnieś jedną z nóg tak wysoko jak to tylko możliwe. Nogę w górze powoli przyciągaj do siebie i staraj się dotknąć nosa czubkiem kolana. Wróć do pozycji wyjściowej i zmień stronę.

Talia

7 ćwiczeń (8)
Podeprzyj się o ścianę, nogi lekko ugięte i szeroko rozstawione. Weź do ręki coś niezbyt ciężkiego i staraj się przesuwać z boku na bok tak, aby dotknąć ściany. Najważniejsze jest utrzymanie pozycji wyjściowej.

Miesięczny plan:

Tydzień 1 i 2:
Każde ćwiczenie wykonuj od 1 do 2 minut przez sześć dni.
Tydzień 3 i 4:
Każde ćwiczenie wykonuj około 3 minut przez 6 dni.

Między ćwiczeniami rób 15 sekundowe przerwy. Jeśli wszystko wykonałeś poprawnie w ciągu miesiąca możesz uzyskać pierwsze rezultaty. Z czasem możesz zwiększać długość ćwiczeń. Powodzenia!

Może Cię zainteresować

zamknij