×

Tych 7 błędów popełnia aż 99% kobiet w swoich związkach. Sprawdź, czy Ty też należysz do tej grupy

Właśnie poznałaś Pana Idealnego i chcesz zrobić wszystko co w Twojej mocy, aby ten związek przetrwał. Dowiedz się jakie błędy najczęściej popełniają kobiety i co robić, aby ich unikać.

Pamiętaj, że nawet najmądrzejszym zdarzają się pomyłki, szczególnie w związkach! Najważniejsze jest wyciągać wnioski i uczyć się na błędach.

Pst! Nikt nie jest idealny!

1. Pouczasz, moralizujesz i bezustannie ględzisz…

Prawie wszystkie dyskusje w związku są inicjowane przez kobiety. To one uwielbiają pouczać mężczyzn, doradzać im czy też mówić co powinni robić, jak się zachowywać, jak postępować, a nawet jak się ubierać. Pamiętaj nikt nie lubi być na każdym kroku pouczany i moralizowany. Mimo najlepszych chęci – facet może zacząć się w końcu buntować.

2. Popadasz ze skrajności w skrajność.

Na początku odczuwasz euforię, jesteś zakochana do granic możliwości. Nie istnieje nic poza wybrankiem Twojego serca. Poświęcasz mu każdą wolną chwilę, przyjaciół, znajomych. Jednak po jakimś czasie do Twojej świadomości zaczyna docierać, że masz też pewne obowiązki i że jednak brakuje Ci innych ludzi. Zaczynasz wtedy rozdzielać swój czas, a wybranek Twojego serca zaczyna czuć się odrzucony i buntuje się. Nikt nie lubi tego uczucia. Dlatego dobrze jest już na samym początku ustalić pewne granice i znaleźć złoty środek. Wtedy unikniecie zbędnych sprzeczek i rozczarowań.

Dotyczy to też spraw łóżkowych. Jeżeli zawsze jesteś dostępna dla swojego faceta, nieważne jak Cię kocha, możesz w ten sposób stracić odrobinę na atrakcyjności. Podrocz się z nim, niech o Ciebie zabiega, niech znów poczuje się jak łowca. Oczywiście bez przesady… I kolejna sprawa – kobieta po urodzeniu dziecka często zapomina o swojej kobiecości i poświęca się całkowicie dziecku. Owszem Twój facet na pewno będzie Cię za to kochał i szanował, ale może też mniej pragnąć. Niestety. Bądź kochającą i dobrą mamą, ale nie zapominaj o tym, że jesteś też kobietą.

3. Atakujesz, nie mówisz dlaczego Ci źle.

Nie miej do partnera od razu pretensji, nie atakuj go. Zamiast wrzeszczeć, że straszny z niego leń, powiedz mu raczej: Jest mi bardzo przykro, że tego nie zrobiłeś. W ten sposób on poczuje się odpowiedzialny za Twój stan i będzie czuł się w obowiązku, aby coś zmienić.

4. Nie wiesz czym naprawdę jest szczęście.

Na rodzicach ciąży ogromna odpowiedzialność, muszą pokazać potomstwu czym jest szczęście, jak wyglądają prawdziwe relacje. Jeśli dzieci nie zaznają prawdziwego szczęścia w domu rodzinnym, nie będą potrafiły odnaleźć go w życiu dorosłym. Dotyczy to w szczególności kobiet.

5. Nie pokazujesz mu, że Ci zależy.

Każdy potrzebuje miłości i zainteresowania. Pamiętaj, że warto podejść do partnera i tak po prostu przytulić go, złapać za rękę, powiedzieć mu, że Ci zależy, że jest dla Ciebie kimś ważnym. Takie czułe zachowania wzmacniają uczucie.

6. Nie pozwalasz mu mówić.

Faceci mają duże trudności z mówieniem o swoich uczuciach. Kobiety często im tego nie ułatwiają, szczególnie w czasie kłótni. Pomóż swojemu mężczyźnie nauczyć się mówienia o tym, co myśli, co czuje, że jest mu źle czy że po prostu nie daje rady. Każdy może mieć gorszy czas, a tłumienie emocji w sobie jest naprawdę złe.

7. Nie doceniasz się.

Każdy z nas jest wyjątkowy i na swój sposób piękny. Jeżeli Twój facet z Tobą jest, to znaczy, że mu się podobasz i że uważa Cię za kogoś najwspanialszego. Dlatego nie zamęczaj go ciągłym wytykaniem sobie własnych wad. Jeżeli Ty zrozumiesz, że jesteś wartościową kobietą i będziesz się tak czuć, to każdy w Twoim otoczeniu będzie Cię tak odbierał. Pamiętaj też, aby dbać o siebie nawet w domu. Twojemu mężczyźnie na pewno zrobi się miło, jeżeli zobaczy, że to właśnie dla niego starasz się zawsze dobrze wyglądać. Rób to też dla siebie.

To przede wszystkim Ty masz się czuć dobrze sama ze sobą!

Może Cię zainteresować

zamknij