×

Emerytka urodziła dziecko. 67-latka twierdzi, że to całkowicie naturalna ciąża

67-latka właśnie urodziła dziecko. Już nie raz słyszeliśmy o matkach w dość podeszłym wieku, więc to nie powinno dziwić aż tak bardzo. Jednak w tym przypadku jest coś niezwykłego. Kobieta twierdzi bowiem, że jej ciąża to wynik naturalnego poczęcia, a nie medycznej interwencji, jak w innych przypadkach. Czy to możliwe?

67-latka urodziła zdrowe dziecko

Do niecodziennych narodzin doszło w Chinach. Emerytowana lekarka Tian urodziła dziecko w klinice położniczej Zaozhuang Maternity and Child Health Hospital, w której wcześniej sama pracowała. Dziewczynka przyszła na świat w wyniku cesarskiego cięcia. O porodzie opowiedział odbierający go lekarz Liu Wencheng:

Mieliśmy wiele szczęścia, biorąc pod uwagę, że matka była w zaawansowanym wieku i miała wiele powikłań

Cała ciąża była dość problematyczna ze względu na wiek kobiety, jednak życiu mamy i córeczki nie zagraża już niebezpieczeństwo. Zaraz po porodzie obie znalazły się na intensywnej terapii.

dzieci na porodówce
Twitter

67-latka urodziła dziecko poczęte bez medycznego wspomagania?

Świat zna już podobne przypadki. Najstarsza matka świata pochodzi z Meksyku i urodziła bliźniaki we wrześniu 2019 roku w wieku 74 lat. Zaszła w ciążę dzięki metodzie in vitro. Biorąc to pod uwagę, poród Chinki nie powinien wywołać aż takiego zamieszania. Jednak 67-letnia Tian twierdzi, że poczęcie odbyło się bez medycznego wspomagania.

dziecko 67-letniej matki
Twitter

Emerytowana lekarka twierdzi, że zachodząc w ciąże, korzystała ze swojej wiedzy medycznej i tradycyjnych, chińskich metod leczenia niepłodności. Lekarzom na całym świecie ciężko to uwierzyć, ponieważ kobiety przechodzą menopauzę i w takim wieku naturalne zajście w ciążę jest praktycznie niemożliwe.

67-latka która urodziła dziecko
Twitter

Lekarze nadal są w szoku

Dziennikarze pytali przedstawicieli kliniki, czy dziecko rzeczywiście było poczęte bez medycznego wspomagania. Szpital potwierdził, że kobieta urodziła w nim dziecko, ale nie wypowiedział się na temat poczęcia, ponieważ 67-latka zgłosiła się tam, będąc już w ciąży. Jednak lekarz Liu Wencheng przyznał, że przy cesarce medycy dokonali zaskakującego odkrycia:

Podczas cięcia cesarskiego stwierdziliśmy, że jajniki Tian były podobne do jajników 40-letniej kobiety. Nie skurczyły się tak, jak zwykle to robią jajniki 60-letniej kobiety, co może wyjaśniać, w jaki sposób naturalnie zaszła w ciążę

67-latka urodziła dziecko, ale rodzeństwo maleństwa nie jest zadowolone

Niezależnie od metody poczęcia, 67-latka i jej 68-letni mąż są bardzo szczęśliwi, że po raz trzeci zostali rodzicami. Nazwali dziewczynkę Tianci, co w tłumaczeniu oznacza „prezent wysłany z nieba”. Niestety nie wszyscy są tak szczęśliwi. Starszy syn i córka małżeństwa zagrozili, że zerwą z rodzicami kontakt, jeśli 67-latka urodzi w takim wieku. Ciekawe, czy rzeczywiście spełnią swoją groźbę.

Źródła: www.planeta.pl
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować