×

6 imion, których znaczenie jest naprawdę piękne. Brajan i Andżelika pójdą w odstawkę

Ciąża to zwykle ogromna radość dla przyszłych rodziców. W perspektywie przyjścia na świat potomka, muszą odpowiedzieć sobie na wiele pytań. Przede wszystkim, jakie imię wybrać dla dziecka? Śpiesząc z pomocą dla przyszłych rodziców, zebraliśmy kilka wyjątkowych imion o pięknym znaczeniu.

Imię ma znaczenie

Wybór imienia dla dziecka to bardzo istotna kwestia. Na barkach rodziców spoczywa decyzja, która będzie towarzyszyć ich maluchowi przez całe życie. Obecna moda na bezrefleksyjne nadawanie nowoczesnych imion sprawia, że w odstawkę poszły te, które mają piękne znaczenie. Co prawda imię nie definiuje człowieka, ale może sprawić, że dziecko będzie przedstawiało się z dumą.

Aleksandra

Imię pochodzi od greckiego męskiego odpowiednika Aleksander. W tłumaczeniu z oryginału oznacza obrońce ludzi lub obrończynię mężczyzn.

W Polsce zostało spopularyzowane przez Henryka Sienkiewicza w powieści „Potop”, jednak używane jest już od XIV wieku. Osoby noszące to imię są pomysłowe, zaangażowane i skrupulatnie dążą do realizacji swoich celów. Aleksandry są zazwyczaj bardzo pogodne i ciepłe. Kochają niezależność, ale są gotowe do rezygnacji z siebie dla swoich bliskich.

Małgorzata

To imię również pochodzi z języka greckiego. Wywodzi się od słowa margarites, czyli perła.

Kobiety noszące to imię mają opinię sympatycznych i życzliwych. Jednak to nie oznacza, że łatwo ulegają wpływom innych. Lubią planować i potrafią znaleźć rozwiązanie praktycznie każdego problemu. Są bardzo sentymentalne i delikatne, co wpisuje się w ich romantyczną naturę. Małgorzaty muszą bardzo dobrze kogoś poznać, zanim mu zaufają.

Wiktoria

To imię o jednym z najpiękniejszych znaczeń. Pochodzi z języka łacińskiego i jak zapewne się domyślacie, oznacza zwycięstwo.

Osoby, które noszą to imię są poukładane, chociaż mogą sprawiać wrażenie zagubionych w obecnych sprawach. Ale zgodnie ze znaczeniem imienia, wychodzą obronną ręką z każdej trudności. Nie ulegają marzeniom, lecz kierują się rozsądkiem. Wiktorie są wszechstronnie uzdolnione i nie działają pochopnie. W każdej sytuacji opiekują się swoimi bliskimi.

Leon

Imię Leon również pochodzi z czasów antyku. Funkcjonowało zarówno w starożytnej Grecji i Rzymie, gdzie oznaczało lwa. W Polce pojawiło się już w XIII wieku, jednak początkowo było zapisywane bez końcówki „n”.

Mężczyźni noszący to imię są bardzo silni zarówno fizycznie, jak i psychicznie. Bardzo szybko się uczą i potrafią wyciągać wnioski z własnych porażek. Dobrze radzą sobie ze stresem i lubią rywalizację zwłaszcza, że zazwyczaj to oni są górą.

Szymon

Imię ma pochodzenie hebrajskie. Jest znane również pod postacią Symeon. W oryginalnym znaczeniu było rozumiane jako „Bóg wysłuchał”. Często nadawali je rodzice, którzy długo starali się o dziecko.

Mężczyźni noszący to imię porywają się na rzeczy, na które innym nie starcza odwagi. To oznacza, że często pracują w elitarnych zawodach, które wymagają odporności i poświęcenia. Dobrze znoszą nawet najgorsze warunki i znają swoją wartość. Uparcie dążą do realizacji swoich celów, nawet jeśli inni nie potrafią ich zrozumieć.

Wojciech

To imię prawdziwego wojownika. To przykład staropolskiego, słowiańskiego imienia, które pochodzi jeszcze z wczesnego średniowiecza. Oznacza tego, któremu walka sprawia radość.

W związku ze znaczeniem imienia, mężczyźni, którzy je noszą, nieustraszenie kroczą przez życie. Są bardzo energiczni, ale nie przesadnie wylewni. Często mówią tylko tyle, ile uważają za konieczne. Nowych znajomych traktują z pewną rezerwą, ale kiedy się otworzą są bardzo pogodni. Doskonale organizują sobie życie.

Znacie znaczenie swoich imion?

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Polecane

Może Cię zainteresować