×

6-latka widziała ten trik na TikToku. Teraz dziewczynka walczy o życie

6-latka trafiła do szpitala przez TikToka. Przez trik, który zobaczyła w Internecie teraz walczy o życie. Mama dziewczynki ostrzega innych.

6-latka trafiła do szpitala przez TikToka

Matka dziewczynki Tanith powiedziała, że córka po raz pierwszy zaczęła odczuwać bóle brzucha 12 września i od dwóch dni wymiotowała. W końcu zdecydowała się zabrać ją do lekarza rodzinnego. Jej stan się jednak nie poprawił, dlatego trafiła do szpitala dziecięcego Royal Alexandra Children’s Hospital. Tam zdiagnozowano u niej zapalenie wyrostka robaczkowego.

Jednak kiedy chirurdzy rozpoczęli operację usunięcia wyrostka robaczkowego, znaleźli w jej jelicie sznur magnesów. Konsultant chirurga dziecięcego Costa Healy, który przeprowadził operację, powiedział, że magnesy „mogły doprowadzić do śmierci lub dotkliwe okaleczyć organy wewnętrzne dziewczynki”.

Twitter

Okazało się, że dziewczynka zabrała magnetyczne kulki ze szkoły, aby zrobić biżuterię dla lalek. Jednakże zobaczyła, jak na filmikach na TikTok ktoś pokazał, jak takie magnesy mogą imitować kolorowe kolczyki w języku. Dziewczynka także chciała tego spróbować, ale omyłkowo połykała magnesy. W ciągu kilku dni w jej jelicie znalazło się… 23 magnesy(!), które po połączeniu się – przebiły jej jelito.

Nie pierwsza i nie ostatnia tragedia

Teraz mama dziewczynki, która powoli dochodzi do siebie, przestrzega rodziców przed takimi zabawkami:

Chcę podkreślić, jak naprawdę niebezpieczne są te magnesy. Moja córka przeszła poważną operację i to było dla niej przytłaczające, ma teraz bliznę o długości ok. 10 cm, a mogło być znacznie gorzej.

To, że TikTok jest wylęgarnią głupoty, nie trzeba nikomu udowadniać. Wielu internatów zrobi naprawdę wiele, aby zabłysnąć (z reguły głupotą) chociaż przez 5 minut. Niestety, o ile drobne urazy mogą kogoś nauczyć mądrości, to głupie pomysły czasem prowadzą do tragedii.

Jednym z niebezpiecznych trendów było wkładanie czosnku do nosa w celu oczyszczenia zatok.

@rozalinekatherinei’m shook lol #tiktoktaughtme #thankyoutiktok #tiktokhacks♬ Coffee Music – Cafe Music BGM channel

Oczywiście „inteligentni” użytkownicy serwisu nie mieli pojęcia, że czosnek silnie podrażnia śluzówkę nosa, co może doprowadzić do ostrej reakcji zapalanej. Niestety, ale kilka osób przez ten challenge miało później problemy z nosem. A to tylko jedno z tych mniej szkodliwych wyzwań, które się tam pojawiają.

Źródła: www.bbc.com, www.mirror.co.uk, www.walesonline.co.uk
Fotografie: Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij