×

Nowy trend na TikToku może prowadzić do groźnych uszkodzeń. Lekarze alarmują!

Na TikToku zapanował nowy trend – młodzi ludzie zaczęli wkładać sobie czosnek do nosa, aby oczyścić zatoki. Jednak, młodzi twórcy nie wiedzą, że jest to bardzo niebezpieczne!

Wkładają sobie czosnek do nosa

TikTok jest pełen szalonych trendów, które są niesamowicie rozchwytywane w tej aplikacji. Jednak to wyzwania cieszą się największą popularnością. Niektóre kończą się tragicznie, jak np. benadryl challenge. Teraz pojawiła się kolejna, niebezpieczna zabawa. Młodzi ludzie wkładają sobie ząbki czosnku do nosa, co ma rzekomo pomóc wyleczyć chore zatoki.

Niestety dziwaczny trend już się przyjął. Rozaline Katherine postanowiła sprawdzić, czy faktycznie to działa. Na swoim profilu opublikowała filmik, na którym wkłada sobie czosnek do każdej z dziurek w nosie i trzyma je przez około 10-15 minut. Po usunięciu czosnku z jej nosa wydobywa się wydzielina.

Nie sądziłam, że to zadziała, dlatego nakręciłam to bardziej jako żart.

– powiedziała Rozaline Katherine w rozmowie z „The Mirror”.

@rozalinekatherinei’m shook lol #tiktoktaughtme #thankyoutiktok #tiktokhacks♬ Coffee Music – Cafe Music BGM channel

Lekarka ostrzega

Jest to bardzo niebezpieczny trend! Włożenie czosnku do nosa może podrażnić śluzówkę i doprowadzić do stanu zapalnego. W rozmowie z portalem shape.com ostrzega przed tym otolaryngolog Neil Bhattacharyya:

Niektóre ząbki czosnku są naprawdę mocne, a jeśli dostaniesz wystarczającą ilość chemikaliów i olejków do nosa, z pewnością go podrażnią.

Lekarka dodaje także, że czosnek daje „fałszywe poczucie” ulgi ze względu na silny zapach. Oprócz stanu zapalnego, na podrażnionej skórze może pojawić się wysypka lub pęcherze. Zamiast tego przypomina, że w aptekach dostępne są specjalne spraye do czyszczenia nosa.

Internauci, którzy postanowili sprawdzić tę metodę, skarżyli się później na ból śluzówek nosa. Inni TikTokerzy także zaczynają przed tym ostrzegać. Dani Audas (@daniaudas) ostrzegła swoich obserwatorów, aby nie kroić czosnku, ponieważ gdy to zrobiła, miała uczucie pieczenia w nosie. Inna użytkowniczka pisała o dyskomforcie, jaki odczuwała podczas „zabiegu”.

@daniaudasTik tok hack fail #1 should I make this a series? #tiktokhack #garlic #garlichack #garlicinnose #tiktokhackfail♬ original sound – DaniAudas

Źródła: www.indy100.com, www.fakt.pl, www.o2.pl
Fotografie: TikTok (miniatura wpisu), TikTok

Może Cię zainteresować

zamknij