×

Nowy program 500+ i 100+. Tym razem nie dotyczy on wcale ludzi a zwierząt!

Kampania wyborcza ruszyła na 100%. Dlatego politycy codziennie licytują się, kto obieca więcej pieniędzy w swoim pakiecie socjalnym. Ostatnio Jarosław Kaczyński przebił absolutnie wszystkich. Obiecał 500+ na każdą krowę i 100+ na tucznika.

Wyborcza konwencja

W sobotę odbyła się regionalna konwencja partii. Spotkanie dotyczyło głównie rolnictwa oraz rozwoju mniejszych miejscowości.

Oczywiście na konwencji w Kadzidle koło Ostrołęki nie zabrakło Mateusza Morawieckiego i Jarosława Kaczyńskiego. Drugi z tych panów przedstawił dość ciekawy program wsparcia dla wsi.

Krowa i tucznik plus

Prezes partii podkreślił, jak ogromne znaczenie dla obecnego rządu ma kwestia wsparcia tych rolników, którzy będą hodować zwierzęta, które rodzą się na miejscu, w oparciu o dokarmianie własną paszą. W zamian za zapewnianie zwierzętom dobrostanu, mają otrzymywać bardzo poważne wsparcie:

Najmniej 100 złotych od jednego tucznika i 500 złotych od jednej krowy, ale może być więcej

Jarosław Kaczyński podkreślał też potrzebę wsparcia lokalnych producentów żywności, jednak tutaj nie padły konkretne kwoty:

Chodzi także o szczególne wsparcie dla gospodarstw, które na tych samych zasadach, z własnych pasz, (…) z własnego chowu produkują żywość, która jest sprzedawana lokalnie. Oni też muszą dostawać dodatkowa wsparcie.

Partia walczy o rolników

Prezes PiS zaznaczył też, że będzie walczyć o wyższe unijne środki dla rolników. Podkreślił, że polscy rolnicy są dyskryminowani w UE, dostając mniej pieniędzy niż inny, w wyniku decyzji podejmowanych przez koalicje SLD-PSL i PO-PSL.

Myślicie, że ta propozycja zakończy spór rządu z rolnikami?

Polecane

Może Cię zainteresować