×

Premier Mateusz Morawiecki obiecał kolejny program socjalny. 500 plus dostaną osoby niepełnosprawne

W minioną niedzielę w czasie konwencji regionalnej PiS w Krakowie premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że w najbliższych miesiącach zostanie uruchomiony kolejny program socjalny. Ma to być 500 plus dla niepełnosprawnych powyżej 18. roku życia, którzy są całkowicie niezdolni do samodzielności.

500 plus dla niepełnosprawnych

Wczoraj w czasie konwencji regionalnej PiS w Krakowie premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że jego rząd zrobi wszystko, aby w ciągu kilku najbliższych miesięcy ruszył kolejny program socjalny. Tym razem chodzi o pomoc dla niepełnosprawnych osób nawet powyżej 18. roku życia, które całkowicie niezdolne są do samodzielności.

W najbliższych kilku miesiącach chcemy przekazać osobom niepełnosprawnym powyżej 18. roku życia, całkowicie niezdolnym do samodzielności, comiesięczny, stały dodatek w wysokości najprawdopodobniej 500 złotych

Mamy zgodnie z obietnicą (…) Fundusz Solidarnościowy. Spływają do niego pierwsze pieniądze, i zgodnie z obietnicą sprzed roku chcemy przeznaczyć te środki i te z wygranego procesu w sprawie podatku handlowego na comiesięczny, stały dodatek dla wszystkich tych osób, które mają orzeczenie o całkowitej niepełnosprawności, o niemożności prowadzenie jakiegokolwiek życia samodzielnie. Tym ludziom chcemy pomóc w jak najkrótszym czasie. W najbliższych kilku miesiącach przekazać w ramach naszej polityki społecznej stały, comiesięczny dodatek

500-plus-dla-niepełnosprawnych

Wcześniejsza pomoc dla niepełnosprawnych

Do tej pory rząd PiS pomógł niepełnosprawnym na dwa sposoby. Uchwalono dwie ustawy. Dzięki pierwszej z nich renta socjalna wzrosła z 865,03 zł do 1029,80 zł. Z kolei druga zakładała lepszy dostęp dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności do świadczeń opieki medycznej, usług farmaceutycznych, a także wyrobów medycznych.

Może Cię zainteresować

zamknij