×

400 najemników poluje na prezydenta Ukrainy. Mają go zabić!

400 najemników poluje na prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego i członków ukraińskiego rządu. To ludzie z tzw. grupy Wagnera. Są gotowi na wszystko.

Kim są „wagnerowcy”?

Tzw. grupa Wagnera to prywatna rosyjska firma wojskowa, której właścicielem jest oligarcha i zaufany współpracownik Putina – Jewgienij Prigożyn. Grupa wysyła najemników w rejony konfliktów, w które Rosja oficjalnie nie jest zaangażowana.

O tym, że „wagnerowcy” są gotowi na wszystko, świadczy chociażby fakt, że mają na koncie tortury, egzekucje i zabójstwa m.in. w Libii, Syrii i Donbasie, za co zostali objęci unijnymi sankcjami.

Według brytyjskiej prasy, najemników już w styczniu przerzucono z Afryki. Niektóre źródła podają, że na Ukrainie jest ich już 2-4 tys. Ale… 400 z nich trafiło do Kijowa.

400 najemników poluje na prezydenta Ukrainy

Mógłby uciekać i miał taką okazję, gdy Rosja zaatakowała Ukrainę. Prezydent Wołodymyr Zełenski doskonale wie, że dla Rosjan jest celem numer 1. Mimo amerykańskiej propozycji, głowa państwa ukraińskiego trwa na posterunku.

Wagnerowcy polują też na członków rządu i braci Kliczko, którzy stoją na czele walk o Kijów. Jak wiemy wszyscy trwają przy Zełenskim.

Ponad 400 rosyjskich najemników działa w Kijowie, by na rozkaz Kremla zamordować prezydenta Zełenskiego i członków jego rządu oraz przygotować grunt pod przejęcie władzy przez Moskwę

– przekazał „The Times”.

O „polowaniu” na Zełenskiego i członków rządu, Ukraińcy mieli się dowiedzieć w sobotę rano. Każdemu przedstawicielowi legalnych władz rozdano broń. Wojsko stara się zatrzymywać sabotażystów i dywersantów. W niedzielę ujęto uzbrojoną grupę, która poruszała się po Kijowie w przejętej karetce pogotowia.

Fotografie: Instagram (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować