×

Dodatkowe świadczenie dla rodziców. Te pieniądze otrzymają mimo pobierania 500+

Pieniądze wypłacane w zeszłym roku w ramach programu 300 plus na wyprawkę dla dzieci były świadczeniem jednorazowym. Coroczne wypłaty z programu dla uczniów mają teraz zostać zagwarantowane ustawą.

300 plus na wyprawkę dla uczniów

W zeszłym roku rodzice mogli liczyć na dodatkowe pieniądze w ramach świadczenia 300 plus na wyprawkę dla uczniów. Chodziło o to, by przed rokiem szkolnym pomóc rodzicom pokryć wydatki związane z nauką. Pieniądze były wypłacane na podstawie rozporządzenia, więc rodzice nie mieli żadnej gwarancji, że pieniądze dostaną też w kolejnych latach.

Według informacji przedstawionych przez „Super Express”, planowany projekt ustawy, która będzie gwarantowała coroczne wypłaty, jest już gotowy. Jak podkreśla minister Elżbieta Rafalska, rząd chce, by rodzice byli pewni, że mogą liczyć na pomoc państwa:

Stworzenie ustawowych podstaw prawnych do świadczenia „Dobry start” jest elementem budowy stabilnej, długofalowej polityki rodzinnej. Zapewni też stabilizację świadczenia i da większą pewność co do jego ciągłego funkcjonowania

Zasady przyznawania świadczenia będą takie same

Zgodnie z doniesieniami „SE”, tak jak w tamtym roku, 300 plus na wyprawkę otrzymają uczniowie do 20 roku życia (do 24 lat w przypadku dzieci niepełnosprawnych). Według dziennika, wnioski będzie można składać 1 lipca drogą elektroniczną, a od 1 sierpnia, także w formie papierowej. Rodzice mają czas na składanie wniosków do końca listopada.

Zmiany w sposobie składania wniosków mają nastąpić w przyszłym roku. Wówczas rodzice będą mogli składać je elektronicznie od 1 lutego, a drogą tradycyjną od 1 kwietnia.

Uważacie, że taki rządowy program jest potrzebny?

Może Cię zainteresować

zamknij