×

21-latka trzymana na łańcuchu przez matkę. Koszmar dziewczyny trwał cztery lata

21-latka trzymana na łańcuchu. Brzmi niczym tytuł horroru. Tym razem to jednak przerażająca historia, która miała miejsce w rzeczywistości. W jednym z domów we włoskiej prowincji Avellino karabinierzy znaleźli młodą, przykutą łańcuchami do łóżka dziewczynę. Jak się okazało, była w ten sposób więziona we własnym domu przez blisko cztery lata. Przez ten czas żyła w fatalnych warunkach. Co równie wstrząsające, oprawcą 21-latki była jej własna matka!

21-latka trzymana na łańcuchu

26 kwietnia karabinierzy (ogólnokrajowa żandarmeria) zatrzymali 47-letnią „matkę” z Aiello del Sabato we Włoszech. Słowo „matka” w tym kontekście bardzo ciężko przechodzi przez gardło, kiedy ma się świadomość, czego dopuściła się ta okrutna kobieta.

W 2018 roku jej (wówczas 17-letnia) córka uciekła z domu. Wkrótce została znaleziona w pobliskim lesie. Sytuacja rozwścieczyła matkę do tego stopnia, że ta zamknęła córkę w pokoju i przestała ją z niego wypuszczać.

21-latka trzymana na łańcuchu
Pixabay

Młoda dziewczyna przeżyła piekło. Od blisko czterech lat kobieta więziła swoją 21-letnią obecnie córkę w ciasnym i ciemnym pokoju. Dziewczyna miała związane ręce i nogi, aby nie była w stanie z niego uciec. Nie mogła nawet wychodzić do toalety. Zamiast tego była zmuszona do korzystania z postawionego w pokoju wiadra. Jakby tego było mało, dostawała zaledwie jeden posiłek dziennie.

Koszmar 21-latki zakończyła jedna z jej sióstr

Poszła na posterunek policji i opowiedziała o tym, co dzieje się w „domowym zaciszu”. Już wcześniej pojawiały się informacje o trudnej sytuacji rodziny oraz regularnej przemocy fizycznej i psychicznej w domu przetrzymywanej dziewczyny. O wszystkim wiedziały lokalne władze i ośrodek pomocy społecznej. Nikt nie podejrzewał jednak, że rzeczywistość jest w tym przypadku aż tak brutalna.

To porażka instytucjonalna, ale także całej społeczności Aiello del Sabato

– przyznaje radna miasta Connie Della Sala, przewodnicząca włoskiego centrum kobiecego w gminie.

Karabinierzy pokazali łańcuchy, których do przetrzymywania 21-latki używała jej matka.

21-latka trzymana na łańcuchu
Carabinieri Avellino

47-letnia kobieta i jej 46-letni mąż wychowywali wspólnie ośmioro dzieci. Oboje zostali zatrzymani, o czym poinformowała gazeta „Il Messaggero”. Czwórka nieletnich dzieci została przekazana do rodziny zastępczej.

Źródła: www.o2.pl, Carabinieri Avellino
Fotografie: Carabinieri Avellino (miniatura wpisu), Carabinieri Avellino, Pixabay

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij