×

Studentka chciała wynająć pokój. Kiedy weszła do środka, dosłownie zamrała

Ceny mieszkań z roku na rok rosną, a znalezienie odpowiedniego, zadowalającego nas lokum niekiedy graniczy z cudem. Problem robi się jeszcze większy, kiedy mamy na ten cel przeznaczony ograniczony budżet, a z drugiej strony zależy nam na wysokim standardzie i najlepiej dobrej lokalizacji. Taką kolej rzeczy niekiedy wykorzystują właściciele mieszkań i pokojów na wynajem, którym zdarza się przekoloryzować informacje dotyczące danego lokum. W tym celu przekraczają czasami wszelkie granice rozsądku – szczególnie, kiedy chodzi o wynajem mieszkania dla studentów. Tak było chociażby tym razem.

Historia rosyjskiej studentki

Pewna rosyjska studentka szukała pokoju do wynajęcia. Osobiście nie miała wygórowanych wymagań – mogła mieć mały i skromny pokój, podczas gdy najważniejsza była dla niej niewielka odległość do uczelni. Chciała mieć ją na wyciągnięcie ręki, bo nie zamierzała tracić czasu na zbędne dojazdy. W końcu natknęła się na ogłoszenie, które wzbudziło jej zainteresowanie – nie wiadomo, w jaki sposób trafiła na ofertę. Studentka była zapewniana, że mały pokój nie będzie dzielony z innymi studentami, co było jej jak najbardziej na rękę, bo wiedziała, że będzie mogła skupić się na swoich zajęciach i obowiązkach.

I choć wydawać by się mogła, że lada moment będzie miała gdzie mieszkać, kiedy udała się na miejsce, to, co tam zobaczyła, przekroczyło wszelkie granice absurdu.

Archiwum prywatne

Zdjęcie, które przechodzi najśmielsze oczekiwania

Studentka nie mogła uwierzyć własnym oczom w to, co zobaczyła. Postanowiła zrobić zdjęcia i podzielić się nimi w sieci na wypadek, gdyby ktoś nie uwierzył, że ludzie wynajmują innym takie mieszkania. Chce również, aby jej przypadek był przestrogą dla innych, a przede wszystkim ostrzeżeniem dla pozostałych właścicieli mieszkań.

Uwagi ze strony właścicielki mieszkania

Szybko okazało się, że mieszkanie należało do starszej pani, która postanowiła dorobić sobie w ten sposób do emerytury. O ile ta informacja nikogo nie zaskoczyła, o tyle wzmianka o tym, że przedstawiony pokój ma zostać nienaruszony, wydawała się być nierealna do wykonania. Właścicielka zaznaczyła bowiem, że meble i wyposażenie mają zostać na swoich miejscach bez względu na to, że całe mieszkanie przypominało raczej wysypisko śmieci niż miejsce, w którym ktoś miałby mieszkać. Jedynym wyjątkiem było łóżko, z którego lokatorka mogła zdjąć „jedynie kilka rzeczy” – w końcu musiała mieć gdzieś miejsce do spania.

Archiwum prywatne

Decyzja studentki

Ostatecznie studentka postanowiła podziękować za ofertę. Młoda dziewczyna nie wyobrażała sobie życia, a tym bardziej nauki w tak potwornym bałaganie. Pamiątką, z tego co widziała, są natomiast zdjęcia, które błyskawicznie stały się hitem w sieci. Internauci nie dowierzają, że ktoś planuje zarobić na tak przygotowanym do wynajęcia mieszkaniu, a świadczą o tym ich komentarze.

Nie wiem, na co narzekasz. To bardzo funkcjonalny pokój z pralnią, suszarnią, sypialnią, a i pewnie ugotować by się dało

Jesteś pewna, że nie było tam zwłok poprzedniej lokatorki?

Mogę sobie tylko wyobrazić, jak ładnie tam pachniało – czytamy

Archiwum prywatne

Kiedy czytamy tę historię, nasuwa nam się na myśl tylko jedno pytanie. Czy ktoś w końcu przystanie na warunki kobiety i zamieszka w tym wyjątkowym mieszkaniu?

Może Cię zainteresować

zamknij