×

20 rzeczy, które włosy mówią o Tobie. Nawet nie wiesz, ile zdradzasz swoim uczesaniem!

Mówi się, że „oczy są zwierciadłem duszy”, jednak nie tylko z nich można dowiedzieć się czegoś na swój temat. Jean Haner jest ekspertką w dziedzinie „czytania” z ludzkiej twarzy, a także z włosów. Okazuje się, że na podstawie chińskiej medycyny sięgającej ponad 3 tysięcznej tradycji, możemy rozszyfrować cechy charakteru danej osoby patrząc na jej włosy!

#1 Rude włosy – miłośniczki dobrej zabawy

Jeśli masz rude włosy (lub pofarbowałaś je na rudo), zazwyczaj oznacza to, że jesteś osobą, która uwielbia zabawę. Nienawidzisz się nudzić, masz świetne poczucie humoru i zawsze myślisz pozytywnie. Ponieważ uwielbiasz namiętność, w związkach jesteś zalotna i nieco lekkomyślna. Osoby z rudymi włosami potrafią być też „królową dramatu” choć zdarza się, że osoby z takim kolorem włosów są nieśmiałe i boją się odrzucenia.

#2 Kręcone włosy = cieple serce

Kobiety z kręconymi włosami to inteligentne i ciekawe świata osoby. Uczą się znacznie szybciej niż inni i często zadają pytania. Jeśli masz kręcone włosy jesteś osobą z „ognistym temperamentem” i nadajesz się na lidera. Można Cię opisać słowami: pasja, dynamizm, intuicja, ekspresja, miłość oraz agresja. Kobiety z taką fryzurą maja problem ze skupieniem się na jednej rzeczy przez dłuższy czas, przez co czasami stają się „królowymi dramatu”.

#3 Falowane włosy – osoby kreatywne i innowacyjne

Jeśli należysz do grona osób z falowanymi włosami, to często rozdziera Cię niekończąca się energia. Masz też silną wolę i jesteś bardzo uczuciową osobą, która potrzebuje stałej i intensywnej relacji. Twoje uczucia mogą zostać zranione łatwiej niż myślisz. Mimo, iż jesteś duszą towarzystwa, czasami potrzebujesz czasu „sam na sam”, a wolność jest dla Ciebie bardzo ważna (może jest to spowodowane tym, że Twoje włosy są dzikie i trudne do ułożenia!), dlatego też bycie w stałym związku może być dla Ciebie nieco trudne. Z drugiej strony, musisz pamiętać, że kręcone włosy oznaczają energię – lepiej przeznaczyć ją przy tworzeniu czegoś kreatywnego.

#4 Grubość włosa

Takie włosy mówią, że jesteś osobą bardzo energiczną, ale również o tym, że masz silną wolę i jesteś uparta. Z kolei jeśli masz cienkie włosy oznacza to, że jesteś delikatna i nie chcesz tracić energii na sporty ekstremalne – wolisz spokój i ciszę. Zaś osoby o grubych włosach mogą mieć mniejszy popęd płciowy.

#5 Nieustannie kręcisz swoje proste włosy

Jeśli ciągle chcesz zmiany i starasz się zrobić fale lub loki ze swoich prostych włosów oznacza to, że pragniesz więcej szaleństwa w swoim życiu. Teoria mówi, że jeśli kręcisz włosy to stajesz się bardziej otwarta i pozytywna na świat, a dzięki temu budzisz zainteresowanie.

#6 Prostujesz włosy

Twoje życie jest zbyt chaotyczne i pragniesz zwolnić tempo. W chińskiej medycynie wszystkie systemy dążą do równowagi. Dzięki prostowaniu włosów chcesz kontrolować intensywność swojego życia oraz dążysz do poczucia spokoju.

#7 Włosy średniej długości w niechlujnym stylu

Szybko się niecierpliwisz i frustrujesz, dlatego też luźne włosy w niechlujnym stylu są dla Ciebie idealne, ponieważ do niczego się nie zmuszasz. Lekko opadające włosy, które wyglądają jakbyś dopiero co wstała z łóżka wyglądają naturalnie i bardzo kobieco. Takie uczesanie oraz średnia długość włosów oznacza, że cenisz sobie logikę i jesteś myślicielką. Cenisz zdrowy rozsądek jednocześnie jesteś bezpośrednia i lubisz szybko załatwić określone sprawy.

#8 Długie włosy w niechlujnym stylu

Jeśli jesteś osobą o takich włosach oznacza to, że jesteś nastawiona na uczucia. Masz charakter romantyczki i osoby kreatywnej.

#9 Krótkie włosy

Taka fryzura oznacza, że nie chcesz zaprzątać sobie głowy żadnymi drobnymi rzeczami, w tym także ułożeniem włosów. Krótkie włosy oznaczają również, że jesteś bardzo otwarta i mniej przejmujesz się swoimi uczuciami. Nie obchodzi Cię to co pomyślą inni.

#10 Poświęcasz dużo czasu na uczesanie

Jeśli rano dużo czasu poświęcasz na ułożenie swoich włosów, może to oznaczać dwie rzeczy: 1) Jesteś krytyczna wobec siebie i za bardzo martwisz się szczegółami związanymi z wyglądem. Pracujesz przez wiele godzin, aby Twoje zadania wypadły jak najlepiej, a później wstajesz wcześnie rano, aby perfekcyjnie uczesać swoje włosy i wyglądać elegancko. 2) Możesz być „królową dramatu” i lubisz jak ktoś zwraca na Ciebie uwagę, dlatego też specjalnie chcesz wyróżniać się fryzurą.

#11 Luźne uczesanie

Jeśli jesteś fanką zwykłej fryzury, zarzuconej do tyłu i odsłaniającej uszy, oznacza to, że nie przejmujesz się powierzchownymi sprawami. Wolisz dążyć do wyznaczonych sobie celów.

#12 Postanowiłaś zgolić włosy

Jeśli podjęłaś ważną decyzję i ogoliłaś się na „jeżyka”, oznacza to, że jesteś niezwykle romantyczną osobą. W Chinach osoby łyse są odbierane bardzo pozytywnie. Posiadanie takiej fryzury z wyboru, lub nie zakładanie peruki, gdy stracisz włosy, świadczy o tym, że masz ogromne serce, potrafisz bardzo mocno kochać. Taka fryzura może również oznaczać, że oczekujesz ekscytującego romansu.

#13 Niecodzienne uczesanie

Kobiety, które decydują się na niestandardową fryzurę, są przeważnie gotowe na dobrą zabawę, oraz mają lepsze poczucie humoru, niż osoby ze standardowym, praktycznym uczesaniem.

#14 Proste cięcie

Jeśli masz taka fryzurę, jesteś osobą, która ceni sobie logikę, a w życiu kierujesz się wyznaczonymi celami. Włosy nie wymagają również długiego układania.

#15 Lubisz czesać się w wysoko upiętego kucyka

Jesteś osobą, która myśli logicznie oraz lubi sport. Jeśli upinasz włosy w dokładnie ułożonego kucyka, oznacza to, że stawiasz potrzeby innych na pierwszym miejscu.

#16 Wdowi szpic

Jeśli jesteś osobą o takim typie urody, ze względu na swój urok i charyzmę przyciągasz do siebie wielu ludzi.

#17 Kobiety z okrągłą linią włosów

Kobiety o takiej urodzie są zazwyczaj dobrymi ludźmi i lubią „matkować”. Jesteś dobrze wychowana i działasz według ustalonych reguł.

#18 Nieregularne włosy z nierówną linią włosów

Oznacza to, że jesteś mąciwodą i lubisz wpadać w kłopoty. Najwidoczniej ktoś nie zwracał uwagi na Twoje wychowanie i dzisiaj zachowujesz się tak, jak tego chcesz.

#19 Prosta linia włosów

Masz duszę buntowniczki i lubisz łamać zasady. Według chińskiej medycyny jest to związane z relacjami z matką. Możliwe, że mama zawsze kazała Ci przestrzegać reguł, a Ty się buntowałaś. Dziś zachowujesz się podobnie, jednak idziesz określonymi drogami. Tworzenie pozytywnych zmian i próby ratowania sytuacji na świecie są dla Ciebie niezwykle istotne.

#20 Włosy opadające na jedną stronę

Żeby taka fryzura wyglądała dobrze musi być odpowiednio wykonana, świadczy to o tym, że jesteś perfekcjonistką, nawet w takiej kwestii, jak uczesanie.

Polecane

Może Cię zainteresować