×

Kaczka czy królik? To, co wybierzesz, dużo mówi o Twoim charakterze

Kaczka czy królik? A Ty co widzisz na obrazku? Chociaż ten mini test może wydać się banalny, odpowiedź, jakiej udzielisz, sporo mówi na temat Twojego charakteru i skłania do przemyśleń.

Jaki mam charakter? Test sprzed 100 lat

Po raz pierwszy obrazek łączący królika z kaczką powstał pod koniec XIX wieku. Opublikowano go w niemieckim czasopiśmie „Fliegende Blätter”. Kilka lat po tej publikacji, amerykański psycholog Joseph Jastrow (urodzony w Polsce), wykorzystał ilustrację przy swoich badaniach.

Jastrow pracował nad złudzeniami optycznymi i szukał odpowiedzi na pytanie, jaki jest związek pomiędzy naszą osobowością, a sposobem, w jaki postrzegamy różne rzeczy. Oczywiście tak prosty test nie udzieli wyczerpującej odpowiedzi na wiele pytań, ale niewątpliwie skłania do autorefleksji. Odpowiedź może nas zaskoczyć!

Kaczka czy królik? Sprawdź swój charakter

W tym teście nie ma czegoś takiego, jak zła lub dobra odpowiedź. Wystarczy, że poświęcisz dosłownie chwilkę i rzucisz okiem na poniższy obrazek. Nie przyglądaj się zbyt długo i nie analizuj. To pierwsze skojarzenie jest sensem psychozabawy.

Co widzisz na poniższym obrazku?

Kaczka czy królik
Diapordiamesupero

#Królik

Jeśli na ilustracji zauważyłeś królika, oznacza to, że jesteś osobą empatyczną, o dużej wrażliwości. Nigdy nie odmawiasz, gdy ktoś prosi cię o pomoc.

Masz też ogromny instynkt, którego zawsze słuchasz, co pomaga ci unikać problemów. Lubisz pęd i postęp, optymistycznie patrzysz w przyszłość. Potrafisz doceniać nawet drobnostki. Masz jednak problem z tym, by zaufać innymi i otworzyć się na nowe relacje.

#Kaczka

Jesteś duszą towarzystwa, uwielbiasz opiekować się innymi i chętnie spędzasz czas w dużym gronie. Przyciągasz ludzi wewnętrznym spokojem i masz predyspozycje do tego, by stać się przywódcą. Marzysz o założeniu własnej rodzinny, bo rodzinne wartości są dla ciebie niezwykle cenne.

W życiu kierujesz się przede wszystkim sercem, wyróżnia cię szczerość i otwartość. Inspirujesz i motywujesz innych, dzięki czemu świetnie się czują w twoim towarzystwie. Pamiętaj jednak, by znaleźć czas dla siebie i odpocząć od ciągłego pędu.

#Królik i kaczka

Jeśli widzisz oba zwierzaki jednocześnie, można cię opisać jako optymistycznego realistę. Na co dzień kierujesz się przede wszystkim rozsądkiem, ale kiedy trzeba, potrafisz zapomnieć o kłopotach i zgromadzić w sobie dużo siły do walki i realizacji celów.

Jesteś osobą niezwykle kreatywną, która wyróżnia się inteligencją i nieszablonowym myśleniem. Niestety twoja bezpośredniość sprawia, że często zdarza ci się ranić ludzi i zniechęcać ich do siebie, chociaż wcale tego nie chcesz.

Fotografie: Diapordiamesupero

Może Cię zainteresować

zamknij