×

Jak odkryć swoją mroczna stronę? Ta iluzja zdecydowanie Ci w tym pomoże

Obrazkowe testy cieszą się ogromną popularnością. W większości są starannie wykonane i są ciekawym sposobem na poznanie swoich cech osobowości. Jak odkryć swoją mroczna stronę? Ta iluzja optyczna pomoże Ci w ujawnieniu twoich gorszych cech.

Czym jest iluzja optyczna

Iluzja optyczna potrafi zmienić nasze postrzeganie tego, co tak naprawdę widzimy na obrazku. Jest to efekt specyficznej kombinacji kolorów, światła, cieni i wzorów, które mogą oszukać nasz mózg. W efekcie dostrzegamy coś, czego w rzeczywistości tak naprawdę nie ma.

Testy z wykorzystaniem iluzji są świetną rozrywką. Dodatkowo im więcej łamigłówek rozwiązujemy, tym lepiej radzimy sobie z problemami w życiu czy w pracy, ponieważ nasz mózg jest „wyćwiczony” i lepiej funkcjonuje.

Jak odkryć swoją mroczna stronę?

Poniższy test osobowości pomoże Wam w tym. Pamiętajcie, najważniejsze jest pierwsze wrażenie. Dlatego nie przyglądajcie się zbyt długo tej ilustracji. Liczy się to, co widzicie w pierwszej chwili.

Na jakim elemencie ilustracji skupiliście swój wzrok? Co dostrzegliście patrząc na obrazek w pierwszej chwili? Kobieta, rzeka, most, a może łódź? O czym świadczy ich kolejność?

Jeśli w pierwszym momencie zauważyłeś kobietę

Oznacza to, że jedną z twoich gorszych cech jest zbytnie skupianie się na wyglądzie zewnętrznym. Często zaglądasz w lustro, aby upewnić się, że dobrze się prezentujesz. Twój wygląd zewnętrzny jest dla Ciebie istotny i lubisz mieć nad nim kontrolę. Jednak mimo to, nie oceniasz innych osób „po okładce”.

Jeśli najpierw zobaczyłeś most

Twoją mroczną stroną jest brak empatii. Jednak nie można powiedzieć, że całkowicie jesteś wyzbyty uczuć. W rzeczywistości po prostu częściej martwisz się o siebie niż o inne osoby.

A jeśli była to rzeka?

Rzeka z kolei ukazuje, że często analizujesz swój status społeczny. Wiadomo im wyższy jest status czy dochody oraz poziom wykształcenia, tym pozycja społeczna jest na wyższym poziomie.

Jeśli początkowo zobaczyłeś łódź

Jesteś świadomy swoich mocnych stron, charakteryzujesz się wysoką samoceną. Łódź odzwierciedla twoją niezależność, rzadko prosisz innych o pomoc. Jesteś niezależny i cenisz sobie samodzielność.

Testy z wykorzystaniem iluzji są świetną wskazówką, pokazują nad jakimi cechami warto jeszcze popracować.

Źródła: www.ofeminin.pl
Fotografie:

Może Cię zainteresować

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
zamknij