Pijany kierowca spowodował wypadek i starał się przekupić policjantów. Wysokość łapówki bawi do łez

Pijanych na drodze niestety nie brakuje. Trzeba mieć oczy dookoła głowy i ograniczone zaufanie do każdego na ulicy. W powiecie radziejowskim panujących zasad nie zrozumiał jeden kierowca, który nie tylko był pijany, ale i spowodował kolizję.


1,49 mg/l w wydychanym powietrzu

Policja nie ma wątpliwości, że kierowca z powiatu inowrocławskiego był pijany. W wydychanym powietrzu miał 1,49 mg/l alkoholu. Mało tego, mężczyzna jechał na przeciwległy pas i uderzył w VW Transportera. Jednak na tym wciąż nie kończy się jego karygodne zachowanie. Gdy na miejscu pojawiła się policja, pijany kierowca próbował przekupić funkcjonariuszy, oferując im 19 złotych. Sierżant Magdalena Cywińska-Grobelska mówi:

Podczas wykonywania wszystkich niezbędnych czynności związanych z tym zdarzeniem drogowym sprawca kolizji 25 letni mężczyzna wręczył policjantom 19 zł łapówki, jednocześnie obiecując im w dniu następnym 500 zł

Pijany kierowca spowodował wypadek i starał się przekupić policjantów. Wysokość łapówki bawi do łezUdostępnij

Sam chyba nie wiedział, co robi

Być może to stres, a być może alkohol doprowadziły do tak irracjonalnego zachowania i spowodowania wypadku. W takiej sytuacji mężczyzna odpowie nie tylko za kolizję i prowadzenie pod wpływem alkoholu, ale także za przestępstwo, jakim niewątpliwie jest przekupienie funkcjonariuszy policji.

Pijany kierowca spowodował wypadek i starał się przekupić policjantów. Wysokość łapówki bawi do łezUdostępnij

I po co mu to było?

Źródło: radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl | Fotografie: radziejow.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl