×

19 rzeczy, które powinieneś zrobić mając 30 lat. Sprawią, że poczujesz się lepiej, będąc 50-latkiem

Pewna witryna przepytała 50-letnie osoby, jakich porad udzieliliby 30-latkom, by w przyszłości mogli się cieszyć życiem. Ich odpowiedzi okazały się bardzo proste, a zarazem rozsądne.

Koniecznie przeczytaj, by dowiedzieć się, jak doświadczenie innych może przydać się Tobie w przyszłości. Niby takie banalne, ale ile z nich tak na prawdę bierzesz sobie do serca?

20 rad

1. Nie pal

Jeśli zacząłeś, koniecznie przestań. Jest to kosztowne, zapach nieprzyjemny i jest to w stu procentach niezdrowe. Nadszedł czas by zrezygnować i cieszyć się zdrowiem oraz pełniejszym portfelem.

2. Chroń skórę

Chcesz zmarszczek i cienkiej skóry pod oczami? Pewnie nie, więc pamiętaj, by używać kremu z filtrem.

3. Zacznij oszczędzać

Nawet jeśli to niewielkie sumy. To dość nudna sugestia, ale zazwyczaj w wieku 30 lat mamy do dyspozycji dość sporo dochodów, z których znaczna część może przydać się w późniejszym okresie życia. Plus nawyk oszczędzania jest zdecydowanie pozytywny.

4. Relacje z rodziną

Nawet jeśli relacje są bardzo skomplikowane postaraj się je naprawić. Więzy rodzinne są bardzo ważne. Prędzej czy później zrozumiesz jak ważna w twoim życiu jest rodzina.

5. Zbieraj wspomnienia zamiast rzeczy

Nie obudź się pewnego dnia, by uświadomić sobie, że całe życie zmarnowałeś na gromadzeniu dóbr. Wspomnienia nie tracą na wartości i nie mogą być odebrane. Znajdź balans w życiu.

6. Daj coś od siebie

Zrób coś dla innych nie oczekując nic w zamian. Zobaczysz jakie to wspaniałe, zrobić coś co niewiele cię kosztuje, a znaczy tak dużo dla drugiej osoby.

7. Uprawiaj sport

Zacznij aktywny tryb życia już teraz. Twoje ciało i zdrowie podziękuje ci za to.

8. Doceniaj to co masz i realizuj marzenia

Naucz się cieszyć z tego co masz. Realizuj również swoje życiowe cele. Nie odkładaj niczego na później, bo później możesz nie mieć już okazji. Nie przegap życia i przestań tęsknić za tym czego nie masz. Ciesz się tym co jest teraz i pracuj na to czego pragniesz.

9. Śpij

Brak snu odbija się na twoim zdrowiu, zdrzemnij się kiedy możesz!

10. Zadbaj o zęby

Idź do dentysty, już! Ze zdrowiem różnie bywa, ale zęby są najgorsze. Implanty czy korony są kosztowne i niewygodne. Zadbaj o swój uśmiech już teraz, a będziesz cieszyć się nim przez dłuższy czas.

11. Bądź ciekawski

Wyjdź z domu! Miej co wspominać, gdy będziesz starszy. Miej fantastyczne wspomnienia, które sprawią, że za każdym razem się uśmiechniesz na ich wspomnienie. Przygoda czeka!

12. Jedz zdrowo

Nie kupisz zdrowia. Zrezygnuj z niezdrowych rzeczy już teraz.

13. Czytaj

Przeczytaj co najmniej 10 książek rocznie. Twój mózg nie przestaje rosnąć, więc nakarm go.

14. Medytuj

Znajdź czas dla siebie. Odpręż się i wycisz.

15. Podróżuj

O ile to możliwe i kiedykolwiek to możliwe. Zobacz niesamowite miejsca, poznaj nowych ludzi!

16. Nie porównuj się do innych

Znajdź własną drogę. Bądź sobą.

17. Pisz pamiętnik

Na pewno zapamięta więcej cennych wspomnień niż ty.

18. Dbaj o przyjaciół

Wybierz ludzi, którzy sprawiają, że dobrze się czujesz i wiesz, że zawsze są dla ciebie. Raźniej się idzie przez życie. Pielęgnuj relacje z tymi, którzy są dla ciebie ważni.

19. Kup własny dom

Oczywiście to nie takie proste, ale nie ma nic wspanialszego od powrotu do własnego miejsca.

Może Cię zainteresować

zamknij