×

Jako 15-latek ważył ponad 300 kg. Przeszedł operację i dziś wygląda już inaczej

Dzisiejszy świat daje nam możliwości do tego, aby o siebie zadbać i zmienić to, co w nas nam się nie podoba. Jednak nie wszyscy zdają sobie sprawę, że nie jest to takie proste dla ludzi, którzy cierpią na otyłość.

Kiedy Jacob Miller przyszedł na świat, był znacznie większy od innych noworodków

Wszyscy jednak myśleli, że z czasem dodatkowe kilogramy znikną i chłopiec będzie wyglądać tak jak reszta dzieci. Niestety tak się nie stało.

Rodziców nie zaniepokoiło to, że ważył w czasie porodu więcej od dzieci, które przychodzą na świat – mimo że sam urodził się pięć tygodni przed terminem

Rodzice Jacoba, którzy kochają go bezwarunkowo, początkowo nie widzieli problemu z wagą syna

Chociaż Jacob był znacznie większy niż jego rodzeństwo i inne dzieci w jego sąsiedztwie, jego rodzice nie byli zbyt zaniepokojeni

Bliscy wierzyli, że Jacob zrzuci kilogramy, zanim pójdzie do szkoły. To założenie okazało się jednak całkowicie błędne. W wieku 15 lat był najcięższym nastolatkiem na świecie. Potrzebował desperacko pomocy i porady kogoś, kto wiedziałby, jak pomóc komuś takiemu jak on.

W najgorszym momncie swojego życia ważył ponad 320 kilogramów

Nie tylko waga była nieproporcjonalna do jego wieku i wzrostu, ale narządy zaczęły cierpieć z tego powodu. Jacob walczył między innymi z cukrzycą, problemami z sercem i chorobami wątroby. Jednak najgorsze było to, że zwykłe metody walki z nadwagą w ogóle nie pomagały. W tym momencie dla rodziny Jacoba stało się jasne, że ich ukochane dziecko ma problem. Chłopak trafił do szpitala dziecięcego w Cincinnati.

Tamtejsi lekarze nie od razu wiedzieli, jak pomoc chłopcu, ale zdecydowali się najpierw na operację żołądka

Chirurg i lekarz, Tom Inge, mówi, że ludzkie ciało po prostu nie jest zaprojektowane do noszenia tego rodzaju wagi, jaką miał Jacob. W rezultacie chirurdzy chcieli wykonać operację zakładania bypassów żołądka. Operacja była zniechęcająca, ale rodzice Jacoba wiedzieli, że nie mają innego wyboru. Dali lekarzom zielone światło do przeprowadzenia zabiegu. Jacob pokazał, że także poważnie podchodzi do operacji. Schudł przed nią ponad 30 kilogramów!

Sześć miesięcy po zabiegu Jacob stracił na wadze tyle, że zaczął nosić ubrania o sześć rozmiarów mniejsze!

Po 12 miesiącach jest praktycznie nie do poznania, ale wciąż dąży do osiągnięcia zdrowych rozmiarów, z których będzie jeszcze bardziej dumny.

To trudne, ale nie tak trudne, jak przed operacją. Zanim nie mogłem nic zrobić, chodziłem przez pięć minut i musiałem usiąść. Teraz mogę chodzić przez pół godziny i nie siadać. Wierzę, że jeszcze będę wyglądać lepiej

Jego cukrzyca zniknęła i udało mu się uzyskać kontrolę nad swoim bezdechem sennym, ale wie, że ta podróż jeszcze się nie skończyła.

Trzymamy kciuki za dalszą przemianę!

Polecane

Może Cię zainteresować