×

12 wskazówek, dzięki którym w końcu uda Ci się wykonać perfekcyjną kreskę eyelinerem

Eyeliner. Większość kobiet używa tego kosmetyku. Niestety, niektóre z nas wciąż robią to źle. Pora, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i już zawsze zachwycać pięknym i uwodzicielskim spojrzeniem.

Oto 12 użytecznych wskazówek, które sprawią, że użycie eyelinera przestanie Cię przerażać. Będziesz robić to lepiej!

#1 Całe oko

Wiele kobiet wciąż obrysowuje nim całe oko. Tym czasem naprawdę wystarczy zrobić kreskę tylko na górnej powiece. Jednak jeśli koniecznie chcecie zaznaczyć nim także i dolną, to zróbcie to bardzo delikatnie i tylko do miejsca, które Tina wskazuje na zdjęciu powyżej. Obrysowanie całego oka optycznie je pomniejsza i sprawia, że wygląda bardzo niekorzystnie.

#2 Górna powieka

Delikatna kreska na górnej powiece sprawi, że nasze spojrzenie nabierze wyrazistości i głębi. To idealne rozwiązanie dla każdej pani, która marzy o większych oczach. Taka kreska optycznie je powiększy.

#3 Kreska tylko na dolnej powiece

Niestety, nie jest to dobre rozwiązanie, chyba że którejś z Was Drogie Panie marzy się look niewyspanej. To nadaje naszemu spojrzeniu ciężkości, a nam wyglądu zmęczonej życiem, a tego chyba nie chcemy?

#4 Używanie tylko czarnego koloru

Większość pań boi się eksperymentowania z kolorami. Całkiem niesłusznie… Może okaże się, że ciemny brąz będzie Ci bardziej pasował? W dodatku na pewno lepiej sprawdzi się w makijażu casualowym.

#5 Niewystarczająco naostrzona kredka

Kreska wykonana taką kredką z pewnością będzie daleka od ideału…

#6 Rozmazujący się eyeliner

Jeśli chcesz, aby Twój eyeliner przez cały dzień był na tym samym miejscu, wystarczy, że nałożysz na niego delikatną warstwę cienia do powiek w tym samym kolorze. To naprawdę działa, a mało kto o tym wie!

#7 Naciąganie kącika oka

Ten błąd również popełnia wiele kobiet, nie mając pojęcia, czym on grozi. Przede wszystkim jeśli robi się to za każdym razem, z pewnością przyśpieszy to proces starzenia się – skóra w okół oczu jest bardzo wrażliwa.

#8 Zbyt gruba kreska

To całkowicie zmienia kształt oka, niekoniecznie korzystnie…

#9 Cień na dolną powiekę

Delikatne nałożenie cienia do powiek na dolną powiekę, zamiast czarnego eyelinera, sprawi, że nasze spojrzenie będzie wyglądać o wiele korzystniej i bardziej naturalnie.

#10 Nude zamiast białego

Kiedyś mówiono, że użycie białego eyelinera na dolnej linii wodnej sprawi, że spojrzenie nabierze naturalnego blasku. Dziś wiadomo, że najlepiej użyć kredki w kolorze nude. Tylko spójrzcie powyżej – o wiele lepiej, prawda?

#11 Idealne kocie oko

Jeżeli marzy Wam się idealny koci look, wystarczy, że w jego osiągnięciu pomożecie sobie kawałkiem taśmy. Naklejcie ją w taki sposób, jak powyżej, a efekt z pewnością miło Was zaskoczy!

Polecane

Może Cię zainteresować