×

12-letnia Polka wysłała list do królowej Elżbiety II i… otrzymała odpowiedź!

12-letnia Polka wysłała list do królowej Elżbiety. W liście do monarchini opisała swoją wielką pasję. Poruszyło to królową na tyle, że mała Wanessa otrzymała odpowiedź.

12-letnia Polka wysłała list do królowej Elżbiety

Wanessa Bąkowska urodziła się z zespołem Downa. Jednak dziewczynka jest bardzo utalentowana i pełna pasji. To mała artystka, która uwielbia malować obrazy i fascynuje się życiem brytyjskiej rodziny królewskiej.

Dziewczynka postanowiła połączyć swoje największe pasje i napisać list do królowej Elżbiety. Wanessa opisała w nim swoje życie w Polsce, a do koperty włożyła także jeden z namalowanych przez siebie obrazów.

Wanessa nie spodziewała się, że otrzyma odpowiedź. Przypuszczała, że królowa jest zbyt zajęta, by odpisywać na listy, które otrzymuje z całego świata. Lecz mimo to dziewczynka postanowiła spróbować. O pomoc w przetłumaczeniu listu poprosiła swoją nauczycielkę języka angielskiego.

Wasza Wysokość, Mam na imię Wanessa i mam 12 lat. Mieszkam w Polsce, w małej miejscowości Lipka. Mam wspaniałych nauczycieli i wielu przyjaciół. Mam mamę Karolinę, tatę Rafała, brata Alana i siostrę Nutkę. Bardzo ich kocham. Jestem osobą z niepełnosprawnością i zespołem Downa. Pomimo tego maluję obrazy. Chciałabym podarować jeden z nich Waszej Wysokości. Tytuł tego obrazu to „Ziemia”. Pozdrowienia z Polski

– napisała dziewczynka.

Jakież było zdziwienie Wanessy i jej bliskich, gdy po kilku tygodniach do wielkopolskiej Lipki przyszedł list z Pałacu Buckingham.

Marzenie się spełniło

Okazało się, że sędziwą monarchinię bardzo poruszył list od Wanessy. Na tyle, że odpowiedziała rękami swoich pracowników.

Królowa poprosiła mnie o wysłanie listu i podziękowanie Ci za przepiękny obraz. Była ogromnie poruszona tym, że chciałaś opowiedzieć jej o swoim życiu w Polsce. Bardzo jej się podoba obraz Ziemia

– napisano w odpowiedzi.

Dzięki temu gestowi Wanessa przekonała się, że marzenia się spełniają. Odpowiedź od monarchini bardzo ją ucieszyła, o czym Wanessa napisała w poście na Facebooku.

Dzisiaj po powrocie z rehabilitacji czekały na mnie niespodzianki. Jedna sprawiła niesamowitą radość i była ogromnym zaskoczeniem. Kiedy mama dała mi list zaadresowany do mnie i powiedziała skąd jest, kazałam jej mnie uszczypnąć. Takiego wyróżnia się nie spodziewałam po raz drugi. Był to kolejny list tym razem z samego Pałacu Buckingham napisany w imieniu Królowej Elżbiety II przez Damę Dworu Mary Morris. To jedna z wielu chwil kiedy wiem, że mogę dosięgnąć gwiazd jeśli tylko zechce a mój bonusik nie będzie przeszkodą a motywacją

– czytamy.

Źródła: www.se.pl, plejada.pl
Fotografie: Facebook

Może Cię zainteresować

zamknij