×

12-latka zarażona koronawirusem walczy o każdy oddech. Lekarze robią co mogą, aby jej pomóc

12-latka zakażona koronawirusem walczy o życie podłączona do respiratora. Niewiadomo dokładnie w jaki sposób się zaraziła, według dostępnych informacji nie miała wcześniej problemów zdrowotnych.

12-latka zakażona koronawirusem

Dziewczyna nie miała żadnych schorzeń ani problemów zdrowotnych. Emma (takie imię podano do mediów) ​​została zdiagnozowana z zapaleniem płuc 15 marca. 20 marca wieczorem uzyskała pozytywny wynik na Covid-19. Obecnie jest w stabilnym stanie w izolacji w Children’s Healthcare z Atlanta-Scottish Rite Hospital w USA.

Jednakże wymaga stałego podłączenia do respiratora jakby doznała ciężkiego uszkodzenia płuc. Jej kuzyn, Justin Anthony, powiedział telewizji CNN, że jej stan powinien służyć jako ostrzeżenie dla tych młodych ludzi, którzy myślą, że ich choroba nie dotyczy. Nie wiadomo w jaki sposób zakaziła się SARS-CoV-2.

Dziewczynka nigdzie nie podróżowała ani, o ile wiadomo, nie miała kontaktu z osobami z zagranicy. Nie miała także żadnych zdiagnozowanych problemów zdrowotnych.

Szpital odmówił komentarza

Lekarze z Atlanta-Scottish Rite Hospital nie chcą wypowiadać się na temat młodej pacjentki. Potwierdzono tylko iż 12-latka zakażona koronawirusem uzyskał wynik pozytywny na obecność Covid-19 i odmówiono podania dalszych szczegółów. Jak powiedziała rzeczniczka szpitala Jessica Pope:

Pacjent pozostaje w izolacji i konsekwentnie stosujemy odpowiednie środki ostrożności. Dodatkowe szczegóły nie zostaną ujawnione z powodu przepisów dotyczących prywatności pacjentów.

Raport wydany 18 marca przez amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom wzbudził niepokój. Ukazuje on bowiem, że część młodych pacjentów wymaga hospitalizacji. Badania wykazały, że do 20% osób hospitalizowanych z powodu koronawirusa w Stanach Zjednoczonych to młodzi dorośli w wieku od 20 do 44 lat.

Nie należy bagatelizować zagrożenia jakie niesie ze sobą koronawirus.

Źródła: www.pressherald.com, www.nytimes.com, www.mirror.co.uk, edition.cnn.com

Polecane

Może Cię zainteresować