×

12-latka moczyła nogi w oceanie. Dwa dni później walczyła o życie

12-letnia Kyley Brown ma za sobą bardzo trudne chwile. Młoda Amerykanka pojechała razem z rodziną na wakacje. Niestety, wyjazd szybko się skończył. Podczas wizyty na plaży zaraziła się mięsożerną bakterią, która prawie odebrała jej życie.

Tragiczny finał wakacji

Kyley Brown wyjechała razem z rodzicami na słoneczną Florydę. Rodzina liczyła, że na wybrzeżu spędzą miłe wakacje. Nawet nie spodziewali się, że może dotknąć ich taka tragedia.

Pierwsze dwa dni rodzina spędziła na hotelowych basenach. Plaża była zamknięta ze względu na wcześniejsze burze. Trzeciego dnia w końcu mogli wyjść nad wodę. Kyley i jej mama weszły do wody tylko do kostek, ponieważ tylko na tyle pozwalali ratownicy. Tyle wystarczyło, żeby doszło do groźnego zakażenia.

Rodzice nie zignorowali objawów

Następnego dnia 12-latka obudziła się z ogromnym bólem nogi. Po kilku godzinach czuła się lepiej, więc nikt za bardzo się nie przejął. Sytuacja zmieniła się kolejnego poranka. Ból był większy, a Kyley mogła chodzić tylko na palcach. Tego dnia rodzina stwierdziła, że nie ma na co czekać. Wrócili do Alabamy i poszli z córką do lekarza.

Okazało się, że ta reakcja uratowała dziewczynce życie. Lekarz natychmiast skierował ją do szpitala. Łydka dziewczynki spuchła, a Kyley dostała gorączki. Okazało się, że zaraziła się mięsożerną bakterią, która zaczęła zjadać ją od środka. Rozwinęło się martwicze zapalenie powięzi.

Bakteria znajdowała się w wodzie

Skąd wzięła się infekcja? Chwilę przed wizytą na plaży, 12-latka skaleczyła się w duży palec stopy. Kiedy moczyła nogi w wodzie, bakteria dostała się do jej organizmu przez malutkie skaleczenie.

Infekcja była bardzo poważna. Lekarze zdecydowali się na operacje. Ratowali nie tylko nogę, ale przede wszystkim życie. Według statystyk, jednej na trzy osoby zakażone tą bakterią, nie udaje się przeżyć. Ostatecznie, 12-latka przeszła trzy operacje, w czasie których lekarze wycinali chorą tkankę. Dodatkowo przez cały czas leczenia, nastolatka brała silne antybiotyki. Dzięki szybkiej reakcji rodziców i wysiłkom lekarzy, uratowało się uratować życie i nogę Kyley.

Pamiętajmy o naszym zdrowiu także na wakacjach

Mama Kyley Bron podzieliła się jej historią, żeby ostrzec innych. Nawet jeśli jesteśmy na wakacjach, powinniśmy obserwować swój organizm i nie ignorować niepokojących objawów. Nie trzeba wiele, żeby doszło do tragedii.

_________________________________
*Zdjęcia mają charakter poglądowy

Napisz do nas, jeśli spotkała Cię historia, którą chcesz się podzielić: redakcja@popularne.pl

Może Cię zainteresować