×

10 przejmujących rzeczy, których nigdy nie usłyszysz od swojej mamy, a powinieneś o nich wiedzieć

Miłość matki do swojego dziecka jest bezwarunkowa i objawia się na wiele sposobów. Od tego uczucia wiele zależy – to jakimi jesteśmy ludźmi, jakie mamy relacje z innymi i jak będziemy wychowywać nasze dzieci.

Każda mama potrafi poświęcić wiele dla swojego dziecka. Czy wiesz jak dużo jest rzeczy, których mama mogła Ci nigdy nie powiedzieć, jednak na pewno powinieneś o nich wiedzieć?

1. Płakała z Twojego powodu wiele razy

Płakała wiele razy ze szczęścia i ze wzruszenia – kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży, kiedy Cię urodziła, gdy po raz pierwszy trzymała Cię w ramionach i wtedy, gdy spojrzała w Twe piękne niebieskie oczka.

Jednak nie zawsze były to szczęśliwe łzy. Kiedy jesteś smutny, jest Ci źle – mama to czuje i dzieli Twoje zmartwienia. A pamiętasz kiedy pierwszy raz powiedziałeś jej coś, co naprawdę musiało ją zaboleć. Masz przed oczami wyraz jej twarzy? Wiedz, że jeśli nie płakała przy Tobie, to na pewno robiła to później…

2. To ona chciała zjeść ten ostatni kawałek ciasta…

Mama kocha bezinteresownie i jej szczęście czy potrzeby zawsze schodzą na dalszy plan. Jeżeli wie, że czegoś chcesz, to nawet jeśli ona też ma na to ochotę, przestaje to mieć znaczenie.

Tak jak to było wtedy z tym ostatnim kawałkiem ciasta lub kostką czekolady – pamiętasz?

3. Bolało ją i to nie jeden raz

Ty tego nie pamiętasz… Jednak te 9 miesięcy, które spędziłeś pod jej sercem, na pewno nie należały do najłatwiejszych. A poród, który jest jednym z najboleśniejszych przeżyć, jakich kobieta może doświadczyć? Pogryzione ciało podczas karmienia?

4. Zawsze się o Ciebie boi i nigdy nie przestanie

Od momentu kiedy dowiedziała się, że jest w ciąży i nawet nie zdążyła Cię jeszcze poznać, już się bała – czy na pewno będziesz zdrowy i czy wszystko będzie dobrze.

Później, gdy się urodziłeś, martwiła się każdym Twoim innym zachowaniem od pozostałych. Kiedy stawiałeś pierwsze kroki, gdy szedłeś do szkoły. Teraz, gdy wychodzisz z kolegami lub koleżankami czy wsiadasz do samochodu.

I uwierz – będzie się martwić o Ciebie do ostatniego swojego tchnienia.

5. Wie, że nie jest doskonała

Ona sama potrafi w myślach skrytykować się jak nikt inny. Zna swoje wady doskonale i czasami się za nie nienawidzi. Bardzo chciałaby być mamą idealną, ale jest człowiekiem i jej błędy są nieuniknione. Dlatego nie bądź dla niej zbyt surowy. Uwierz, że za każdym razem kiedy sprawi Ci przykrość i wie o tym, chciałaby cofnąć czas i postąpić inaczej – tak by Cię nie zranić.

6. Wiele razy patrzyła jak śpisz

Nieraz błagała w myślach byś w końcu zasnął, bo nie miała już siły. Jednak, gdy tak się działo, zamiast iść spać, kładła się obok Ciebie i patrzyła z wielką miłością i czułością jak śpisz.

7. Nosiła Cię znacznie dłużej niż 9 miesięcy

Te wszystkie nieprzespane noce z powodu Twojego ząbkowania, spędzone na kołysaniu i przytulaniu Cię w ramionach czy tysiące innych sytuacji, gdy dźwigała Twój słodki ciężar. A te razy kiedy mały Ty po prostu nie miałeś ochoty iść na własnych nogach, a wolałeś do mamy?

Ona cierpliwie brała Cię na ręce mimo, że nie ważyłeś już tyle, co niemowlę… Wiedziała, że jesteś szczęśliwy w jej objęciach i nie chciała puszczać, tak długo jak to możliwe.

8. Twój płacz za każdym razem łamie jej serce

Kiedy dzieje Ci się coś złego, kiedy płaczesz… Uwierz, serce mamy pęka na tysiące drobnych kawałków. Ostatnia rzecz na świecie, jaką chce zobaczyć to Twoje łzy smutku.

9. Dla niej jesteś najważniejszy

W ciągu dnia zawsze myśli przede wszystkim o Tobie, o Twoich potrzebach i stara się zapewnić Ci wszystko, co tylko jest w stanie. Na koniec dnia jest już tak wykończona, że nie ma sił, aby pomyśleć o sobie… Kładzie się spać, aby od jutra znów móc być dla Ciebie.

10. Zrobiłaby to znowu…

Mimo, że macierzyństwo jest najtrudniejszym wyzwaniem na świecie, gdyby miała wybór, urodziłaby Cię znów. Wszystko, co trudne naprawdę przestaje się liczyć, kiedy Twoja mama widzi, że jest Ci dobrze.

Ona właśnie wtedy jest najszczęśliwszą osobą na świecie.

Dlatego teraz, zanim znów będziesz robił coś, co może sprawić jej przykrość… Zastanów się i przypomnij o tych 10 punktach.

Polecane

Może Cię zainteresować