×

10 restauracji, którym „Kuchenne Rewolucje” nie wyszły na dobre. Wkrótce upadły

Dla niejednej restauracji udział w programie „Kuchenne Rewolucje” to ogromna nadzieja na to, aby odmienić oblicze lokalu i zachęcić nowych klientów do korzystania z usług gastronomicznych. Niestety, nie wszystkie metamorfozy z udziałem Magdy Gessler doczekały się szczęśliwego finału. Co poszło nie tak? Oto 10 restauracji, które upadły po Kuchennych Rewolucjach.

Nieudane Kuchenne Rewolucje

Wizyta Magdy Gessler w ramach programu Kuchenne Rewolucje nie zawsze przynosi oczekiwany efekt. Program zawsze rozpoczynają pełne napięcia, awantur i nieprzyjemnej atmosfery dni. Uczestnicy muszą znosić kapryśny charakter restauratorki i godzić się na poniżanie. Dopiero, gdy napięcie opada, wszyscy przystępują do ciężkiej pracy, jaką jest zmiana wystroju wnętrza, opracowanie nowego menu, wprowadzenie zmian w sposobie przyrządzania dań oraz reorganizacja pracy zespołu. Chociaż program zawsze kończy się w pozytywny sposób, to dopiero po kilku miesiącach można powiedzieć czy zmiany rzeczywiście wyszły lokalowi na dobre. Wiele restauracji, które uczestniczyły w programie TVN-u już dawno nie istnieje.  Oto 10 restauracji, które upadły po Kuchennych Rewolucjach. Przyczyny ich niepowodzeń są różne i nie zawsze wynikają z błędów popełnionych przez właścicieli lub personel, co pokazuje, że branża gastronomiczna jest nieprzewidywalna i niełatwo jest się w niej wybić.

10 restauracji, które upadły po kuchennych rewolucjach

#1 Wyszynk z szynką

Niedługo po emisji programu restauracja Wyszynk z Szynką została zamknięta, a właścicielce lokalu postawiono poważne zarzuty przed prokuraturą. Pracownicy lokalu narzekali na bardzo złe traktowanie przez właścicielkę i skrajnie niskie zarobki w wysokości 700-800 złotych!

#2 Willa pod złotym ziemniakiem

Przed przystąpieniem do programu lokal nosił nazwę Matalmara. Niestety, pomoc Magdy Gessler w ramach programu Kuchenne Rewolucje okazała się nietrafiona i wkrótce po emisji programu właścicielka, Alicja Czysz zapowiedziała pozew przeciwko producentowi programu, niemieckiej firmie Constantin. Twierdziła, że program zaszkodził jej restauracji. Niedługo później lokal powrócił do pierwotnej nazwy.

#3 Bar Urlop

Odcinek z udziałem Baru Urlop obfitował w tajemnicze sytuacje. Kilka miesięcy po przejściu metamorfozy, lokal zamknięto.

#4 Chrup chrup kartofel

Były właściciel restauracji żalił się, że menu wprowadzone przez Magdę Gessler nie przypadło do gustu gościom. Niedługo po emisji lokal zamknięto.

#5 Kociewskie jadło

Nie wiadomo, dlaczego Kociewskie jadło zostało zamknięte. Restauracja miała wiele pozytywnych opinii w internecie. Mimo to, coś najwyraźniej poszło nie tak.

#6 American Home

Po metamorfozie w Kuchennych Rewolucjach restauracja zmieniła nie tylko nazwę, ale także sposób przyrządzania dań. Opinie na ich temat były bardzo podzielone. Wiele osób zarzucało Gessler, że dużo lepsze burgery serwowano przed programem.

#7 Szprota

Po powrocie do restauracji Szprota, Magda Gessler nie podpisała się pod przeprowadzoną rewolucją. Lokal nadal nie spełniał jej oczekiwań. Restauracja została zamknięta i dziś w jej miejscu funkcjonuje restauracja Oliwka.

#8 Kapitan Nemo

Po wyemitowaniu odcinka właścicielka restauracji wyraziła żal i niezadowolenie, że w TVN-ie pokazano jej problemy rodzinne, zamiast skupić się na tematyce kulinarnej. Pomimo dużej oglądalności odcinka, nie miało to żadnego przełożenia na obroty i wkrótce Kapitan Nemo zniknął.

Imgur

#9 LI DU

Zaborczy i uparty szef kuchni był chyba największym problemem restauracji LI DU. Pomimo interwencji Gessler, niewiele się zmieniło i w końcu restauracja sama doprowadziła się do upadku.

#10 Zamkowa

Restauracja wybudowana na ruinach XIII-wiecznego Zamku Krzyżackiego w samym sercu Torunia miała ogromny potencjał. Mimo to, nie potrafiła go wykorzystać. Nawet zmiana wystroju ze stylu PRL na bardziej nowoczesny i wprowadzenie wykwintnego menu nie pomogło naprawić sytuacji.

Fotografie: Facebook (miniatura wpisu), Imgur.com, Facebook.com

Może Cię zainteresować

zamknij