×

10 przerażających atrakcji turystycznych. Pływanie z rekinami to przy tym pestka

10 przerażających atrakcji turystycznych. Trudno uwierzyć, że istnieją ludzie, którzy nie tylko zgadzają się na uczestnictwo w tak niebezpiecznych eskapadach, ale co więcej nie wahają się przed płaceniem za nie gigantycznych sum.

10 przerażających atrakcji turystycznych

Większość osób oczekuje, że w trakcie urlopu złapie oddech od męczącej rzeczywistości. Udając się na łono natury lub na piękne plaże, ludzie mają nadzieję na spokojny, bezstresowy wypoczynek. Okazuje się jednak, że nie dla wszystkich opalanie czy pływanie w basenie to wymarzony sposób na urlop. Są ludzie, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez dreszczyku emocji.

#1 Surfowanie po wulkanie

Istnieje tylko kilka miejsc na świecie, w których możliwe jest skorzystanie z tej ekstremalnej atrakcji. Za najlepsze miejsce do uprawiania tego sportu uchodzi wulkan Cerro Negro w Nikaragui. Podczas przejazdu po żwirze wulkanicznym można uzyskać prędkość równą 100 km/h. Przed zjazdem koniecznie trzeba ubrać się w specjalny skafander zabezpieczający całe ciało, ponieważ upadek przy tak dużej prędkości może doprowadzić do strasznych obrażeń.

#2 Przeprawa przez górę Hua Shan

Wąska kładka składająca się z dwóch lub trzech desek, których łączna szerokość wynosi ok. 30 cm to trasa, którą muszą przejść śmiałkowie, poszukujący wrażeń. Aby dotrzeć na trasę trzeba pokonać kilkunastometrową ścianę skalną. Odbywa się to przy wykorzystaniu lin i łańcuchów bezpieczeństwa. Jedynym sposobem na utrzymanie się w niej jest zaczepianie stóp w wyłomach skalnych. Według China Service każdego roku ginie w tym miejscu kilkanaście osób.

#3 Leżakowanie na krawędzi wodospadu

Mało kto wie, że u nasady kaskady wodospadu tworzą się naturalne baseny, w których nurt wody jest znacznie wolniejszy. Nie brakuje osób, które wchodzą do tych miejsc, aby zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Organizatorzy takich eskapad zapewniają, że przy podstawowych zasadach bezpieczeństwa, turystom nie powinno wydarzyć się nic złego. Wydaje się jednak, że podstawową zasadą bezpieczeństwa jest unikanie wchodzenia do takich miejsc.

#4 Spotkanie z niedźwiedziem

Ludzie żądni wrażeń nie powstrzymają się przed niczym, nawet przed angażowaniem w swoje zachcianki dzikich zwierząt. Istnieją miejsca na ziemi, w których można zażyczyć sobie spotkania oko w oko z niedźwiedziem. Śmiałkowie są zamykani w przezroczystych, szczelnie zamkniętych klatkach. Następnie trafiają na arenę, gdzie znajduje się niedźwiedź. Zwierzę obraca klatką we wszystkie strony, próbując ją roztrzaskać.

#5 Drabina do nieba

Drabinę zawieszono nad 700 metrowym wąwozem w austriackich Alpach. Jej długość sięga 40 m. Przy sprzyjających warunkach pogodowych spacer może być nawet przyjemny. Sytuacja komplikuje się, gdy pada deszcz lub wieje wiatr.

#6 X-line

Najdłuższa miejska tyrolka mieści się w Dubaju. Przejazd zaczyna się na wysokości 170 m nad ziemią. Prędkość, jaką rozwija pasażer wynosi 80 km/h. Przez odcinek 1000 m turyści przemieszczają się pomiędzy szczytami wieżowców.

#7 Kjeragbolten

Dotarcie do najsłynniejszego głazu Norwegii, mieszczącego się pomiędzy dwoma górami to wyzwanie, któremu nie każdy sprosta. Aby do niego dotrzeć trzeba pokonać ścieżkę utworzoną przez naturę, która nie została przygotowana dla turystów. Każdy krok może być tym ostatnim.

#8 Najdłuższy szklany most

Konstrukcja ma 526 metrów i składa się przede wszystkim z trzech elementów – betonowych pylonów, stalowych lin i szklanego chodnika o grubości 4,5 centymetra. Atrakcja jest stosunkowo bezpieczna, jednak osoby, które boją się wysokości mogą wpaść w panikę.

#9 Zorbing

Turyści wchodzą do ogromnych kul, a następnie toczą się w nich po torze w dół. Można wybrać dwa warianty: zjazd na sucho lub na mokro. Zjazd na sucho jest dość zwyczajny i odbywa się w pojedynkę. Z kolei w opcji mokrej gdzie do środka wlewana jest ciepła woda, do kuli może wejść kilka osób. Dzięki temu pasażerowie w czasie zjazdu nie obijają się o siebie.

#10 Klatka śmierci

Klatka zbudowana z trwałego tworzywa o grubości 4 cm to jedyna granica dzieląca turystów od mierzącego 5,5 metrów krokodyla. Na zewnętrznej powierzchni pomieszczenia montowane są kawałki mięsa, na które krwiożercza bestia zaciekle się rzuca. W tym czasie znajdujący się w środku turyści umierają ze strachu.

Fotografie: YouTube (miniatura wpisu), YouTube, Facebook

Może Cię zainteresować