×

Zdrowa 10-latka nagle przewróciła się i zmarła. Mama wyznała jej ostatnie słowa

Tragiczna śmierć dziewczynki wstrząsnęła wieloma osobami. 10-latka przewróciła się i zmarła na oczach swoich rodziców. Wcześniej czuła się dobrze. Dlaczego lekarze nie zdołali jej uratować?

Okaz zdrowia

Jak donosi The Sun, Maisie Gooderham z Essex w Wielkiej Brytanii była radosnym i zdrowym dzieckiem, któremu nigdy nie towarzyszyły żadne poważniejsze schorzenia. Dlatego jej mama tym bardziej się zdziwiła, kiedy pewnego dnia córka powiedziała jej, że boli ją głowa. 10-latka zaczęła się także skarżyć na złe samopoczucie.

Nagle dziewczynka straciła przytomność. Państwo Gooderham natychmiast wezwali karetkę pogotowia. Po wstępnym badaniu, sanitariusze podjęli decyzję o przewiezieniu nieprzytomnej pacjentki do pobliskiego szpitala. Maisie trafiła do placówki Addenbrooke w Cambridge, gdzie zajęli się nią lekarze.

To tam rodzice 10-latki usłyszeli straszną diagnozę

10-latka przewróciła się i zmarła

Po wykonaniu niezbędnych badań, lekarze wiedzieli już, że stan młodej pacjentki jest bardzo poważny. W mózgu Maisie wykryto tętniaka, który pękł i spowodował silne krwawienie. Specjaliści określili go jako „tykającą bombę”, która była ukryta w głowie dziewczynki.

Nie mieliśmy żadnych sygnałów, że Maisie może mieć tętniaka. To mogło się wydarzyć w każdej chwili, jesteśmy po prostu wdzięczni, że to się stało w naszej obecności.

– powiedziała mama 10-latki, Sally, w rozmowie z The Sun.

Dziewczynka została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej. Została także podpięta do urządzeń podtrzymujących życie i dostarczających tlen. Cały czas czuwali przy niej rodzice.

Wkrótce lekarze przekazali im najgorszą nowinę – nie zdołają uratować życia Maisie. Państwo Gooderham spędzili ostatnią noc w szpitalu ze swoją córką, zanim odłączono ją od respiratora.

Ból głowy u dziecka

Rodzice Maisie apelują do wszystkich rodziców, aby nigdy nie lekceważyli bólu głowy u dziecka. Jak ostrzega mama dziewczynki:

Mamy tendencję do mówienia, że to przesada, albo, że są za małe, żeby bolała je głowa. Nic bardziej mylnego.

Państwo Gooderham chcą pomóc innym chorym dzieciom. Otworzyli internetową zbiórkę, podczas której zebrali już 13 tys. funtów na Fundusz Chorych Dzieci. To właśnie ta organizacja wspierała ich, kiedy walczyli o zdrowie swojej dziewczynki.

Źródła: www.mirror.co.uk, www.thescottishsun.co.uk, www.cambridge-news.co.uk
Fotografie: JustGiving (miniatura wpisu), Twitter, JustGiving

Polecane

Może Cię zainteresować