37 najczęstszych rzeczy, których żałują ludzie na łożu śmierci. Naucz się ich zanim będzie za późno.

Każdy z nas przechodzi przez różne życiowe doświadczenia, popełnia błędy, a z biegiem czasu, gdy osiągamy pewien wiek – żałujemy tych złych decyzji. Starzejąc się często dostrzegamy, jakie rzeczy byśmy zmienili w przeszłości, których błędów byśmy uniknęli. Mówimy wówczas „mądry Polak po szkodzie”. Zapomnij o tym przysłowiu. Przedstawiamy Wam 37 rzeczy, o których nie można zapominać – inaczej będzie się tego później żałować. Przeczytaj je. Są tego warte.

37 rad od ludzi na łożu śmierci. Ich szansa na naprawienie błędów już przepadła – Twoja nie. Nie powtarzaj ich błędów – wykorzystaj to!

1. Podróżuj, gdy masz tylko taką okazję. Staje się to trudniejsze, gdy się starzejemy. Dlatego zwiedzaj, celebruj, podziwiaj!

1

2. Ucz się języków obcych. Prawdopodobnie przez wiele lat uczyłeś się jakiegoś w szkole. Powinieneś to dobrze wykorzystać.

2

3. Znajdź kogoś, z kim będzie Ci dobrze w związku. Nie zmuszaj się do niczego. Nic nie jest gorsze niż tkwienie w nieudanym związku i wzajemne marnowanie swojego czasu.

3

4. Pamiętaj, aby dbać o swoją skórę podczas opalania. Chroń ją filtrami. Na starość docenisz te zabiegi.

4

5. Nie oszczędzaj na koncerty swoich ukochanych zespołów. Może to będzie jedyna okazja, aby ich zobaczyć na żywo i w tym samym składzie.

5

6. Nie bój się robić szalonych rzeczy! Strach można pokonać, mimo że nas paraliżuje.

6

7. Twoje ciało to Twoja świątynia. Pamiętaj, że nie tylko dusza wymaga troski. Na starość docenisz to, że w młodości byłeś aktywny fizycznie.

7

8. Nie pozwól się szufladkować przez społeczeństwo. Bądź pewien swojej wartości.

8

9. Rzuć pracę, z której jesteś totalnie niezadowolony. Oczywiście trzeba opłacać rachunki i utrzymywać rodzinę, ale nie kosztem zdrowia psychicznego i bycia codziennie nieszczęśliwym.

9

10. Staraj się w szkole. Brzmi to jak banał, ale naprawdę wyjdzie Ci to na dobre.

10

11. Musisz sobie zdawać sprawę ze swojego piękna. Jest wiele definicji tego pojęcia i musisz wiedzieć, że jesteś warty czyjejś uwagi.

11

12. Nie bój się mówić „Kocham Cię”. Miłość do drugiej osoby jest cudownym darem, nawet w momencie, gdy jest uczucie do jest nieodwzajemnione.

12

13. Słuchaj się rodziców. Oni naprawdę chcą dla nas dobrze i mają doświadczenie, którego nam na samym początku brakuje.

13

14. Świat nie kręci się wokół Ciebie. Być może wydaję się to okrutne, ale taka jest prawda. Zdasz sobie z tego sprawę, prędzej czy później.

14

15. Nie przejmuj się tak bardzo, co inni mówią o Tobie. Nie wpływa to dobrze na Ciebie. Nigdy się wszystkim nie dogodzi. Musisz to wiedzieć.

15

16. Pomagaj innym spełniać ich marzenia. Wsparcie innych może być częścią Twojego szczęścia.

16

17. Nie pędź. Nie żyj w pośpiechu. Podejmuj decyzje z głową.

17

18. Nie złość się na nikogo zbyt długo – zwłaszcza na ludzi, których darzysz uczuciem. Niech ból odejdzie. Myśl pozytywnie.

18

19. Miej swoje zdanie i nie uginaj się pod wpływem tego, że ktoś się z Tobą nie zgadza.

19

20. Zostań wolontariuszem. Jest wiele powodów, aby pomagać innym ludziom, zwłaszcza gdy są w potrzebie.

20

21. Nie zaniedbuj swojego uśmiechu. Dbanie o zęby może wydawać się uciążliwe, ale trzeba to robić od małego, żeby na starość ich nie stracić.

21

22. Dbaj o relacje z dziadkami. W każdej chwili mogą odejść! Ucz się od nich i spędzaj z nimi czas.

22

23. Nie bądź pracoholikiem. Przegapisz pewne chwile w życiu, które bezpowrotnie odejdą.

23

24. Naucz się gotować. Jest to sposób, by miło spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi.

24

25. Doceniaj chwilę! Przestań ciągle pisać smsy i robić zdjęcia. Skup się na tym, co dzieje się tu i teraz.

25

26. Zawsze kończ to, co zacząłeś. Każdy dzień jest kolejną szansą, dającą nam wiele możliwości.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

27. Wykorzystuj imprezowe sztuczki – to może wydawać się głupie, ale pomyśl ile wspaniałych wspomnień możesz stworzyć zadziwiając ludzi.

27

28. Nie pozwól się poddać kulturowym wymaganiom. Jeśli ktoś coś od Ciebie wymaga, do czegoś zmusza, co jest niezgodne z Twoim sumieniem – po prostu tego nie rób.

1945: Slovak Red Cross nurses feeding orphans during World War II.

29. Dbaj o przyjaźń, ale jeśli widzisz, że kogoś tracisz i nic nie można z tym zrobić – pozwól mu odejść. Próbując coś wymusić można wyrządzić więcej krzywdy niż pożytku.

29

30. Spędzaj czas ze swoimi dziećmi. Potrzebują Twojego czasu i zainteresowania. Są na tyle niewinne i radosne, że dzięki zabawie z nimi nabierzesz tylko dobrych emocji.

30

31. Ryzykuj. Zwłaszcza jeśli chodzi o miłość. Możesz tylko zyskać.

31

32. Dbaj o branżowe znajomości. Może to rzutować na Twoją dalszą karierę.

32

33. Nie zamartwiaj się. Martwienie się, szczególnie rzeczami, które nawet się nie wydarzyły jest bezużyteczne.

33

34. Nie daj się wciągać w stałe narzekanie na wszystko i wszystkich dookoła, czy użalanie się nad sobą. Wiem, większość osób tak robi, ale nie ma to żadnego sensu, a już na pewno w niczym Ci nie pomoże.

34

35. Spędzaj dużo czasu z bliskimi. Wszyscy na ziemi mamy ograniczony czas. Nic nie trwa wiecznie.

35

36. Pokonaj wstyd przed występami publicznymi. Spróbuj tego chociaż raz w życiu, to ważne doświadczenie.

36

37. Staraj się być wdzięczny za wszystko, co masz. Doceń to. Naucz się dziękować. Wiele aspektów Twojego życia się wówczas poprawi.

37

Nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia. Zacznij przestrzegać tych zasad, a zobaczysz, że Twoje życie zmieni się na lepsze.

Podziel się tym artykułem ze swoimi bliskimi. Pomóż im odkryć te bezcenne rady.

DODAJ KOMENTARZ

Zobacz komentarze