×

Zwłoki dziecka na wysypisku śmieci. Makabryczny widok zastał jeden z pracowników

Na terenie Zakładu Przetwarzania i Unieszkodliwiania Odpadów znaleziono zwłoki noworodka. Ciało zostało odkryte przez jednego z pracowników. Było szczelnie zapakowane.

Zwłoki noworodka na wysypisku

W piątek, 8 maja około godziny 13:00 na wysypisku odpadów w Czerwonym Borze w województwie podlaskim znaleziono zwłoki noworodka płci męskiej. Sprawę bada już policja i prokuratura. Na razie ze względu na trwające śledztwo, służby unikają podawania szczegółowych informacji na temat zdarzenia. Wiadomo jednak, że za najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci dziecka uznaje się morderstwo. W związku z tym, śledczy powstrzymują się od dzielenia się ustaleniami, aby ograniczyć dopływ informacji do potencjalnego sprawcy. Jak udało się ustalić, na zwłoki natknął się jeden z zatrudnionych na wysypisku ludzi. Wkrótce powinno być znanych więcej szczegółów. Prok. Rafał Kaczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łomży powiedział:

Trwają intensywne czynności procesowe zmierzające do wyjaśnienia okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Zwłoki noworodka na wysypisku… Skąd się tam wzięły? W pierwszej kolejności służby będą starać się ustalić personalia matki noworodka oraz przyczyny jego zgonu. Przeprowadzona wczoraj w Zakładzie Medycyny Sądowej w Białymstoku sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci był uraz wielomiejscowy. Prok. Kaczyński potwierdził, że bardzo prawdopodobne jest, że dziecko zostało zabite.

Przyjęty obecnie kierunek śledztwa dotyczy art. 148 Kodeksu karnego, czyli zbrodni zabójstwa.

W najbliższym czasie specjaliści z zakresu medycyny sądowej będą prowadzić bardziej szczegółowe badania, w tym m.in. histopatologiczne, które pomogą określić, jak dziecko zmarło. Wyrzucanie noworodków do śmieci jest stosunkowo częste w Polsce. Przed kilkoma miesiącami do podobnego zdarzenia doszło w sortowni śmieci w Płońsku. Namierzenie matki dziecka jest możliwe na podstawie określenia, którym transportem przyjechały śmieci, w których znajdowało się ciało.

*Zdjęcia mają charakter poglądowy
Fotografie: Pixabay (miniatura wpisu), Pixabay.com, Twitter.com

Może Cię zainteresować

zamknij