×

Znaleziono noworodka w Oknie Życia. Chłopiec był nagi, zawinięty w koc

O godz. 2 w nocy w domu Sióstr Urszulanek w Łodzi rozległ się alarm. Zakonnice usłyszały go tu po raz trzeci. Kolejny raz znaleziono noworodka w Oknie Życia, o czym poinformował łódzki Caritas.

Łódź: uratowano 11 dzieci

Okno Życia to specjalnie dostosowane miejsce, w którym matka może pozostawić anonimowo swoje nowo narodzone dziecko, jeśli z różnych przyczyn nie może lub nie chce go wychowywać. Pozostawienie dziecka w oknie życia nie niesie za sobą konsekwencji karnych.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej utworzyło trzy takie miejsca (Piotrków Trybunalski, Pabianice, Łódź), w których dotąd udało się uratować 11 dzieci. 

Pierwsze Okno Życia powstało 19 marca 2006 roku w Krakowie. Obecnie w całym kraju funkcjonuje ponad 60 takich miejsc w ponad 50 miejscowościach. Do tej pory w Oknach Życia pozostawiono około 150 niemowląt.

Znaleziono noworodka w oknie życia

W czwartek 29 października o 2 w nocy w łódzkim domu Sióstr Urszulanek przy ul. Obywatelskiej 60 rozległ się sygnał, który dotąd rozbrzmiewał w tym miejscu dwukrotnie. Gdy siostry zajrzały do „okna życia”, znalazły w nim nagie dziecko, zawinięte w kocyk.

Chłopiec wyglądał na zdrowego, nie był wyziębiony

– mówi siostra Anna, przełożona domu Sióstr Urszulanek w Łodzi.

Ubrałyśmy go i ochrzciłyśmy „z wody”, nadając mu imię Edward

Chociaż mały Edward wyglądał na zdrowego, chłopca zabrano do szpitala. Policja zgodnie z procedurą sporządziła protokół.

To już trzecie dziecko w Oknie Życia przy ul. Obywatelskiej

– mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

W kwietniu i maju 2016 roku do Urszulanek trafiły dwie dziewczynki, którym zapewniono pomoc.

Fotografie: Twitter (miniatura wpisu),

Może Cię zainteresować

zamknij