×

Była u czterech lekarzy. Żaden z nich nie zorientował się, że ‚cysta’ to poważne zmiany nowotworowe

Rachel Sawka miała przeczucie, że mały guzek na jej karku to coś poważnego. Jednak po wizycie u lekarza, czterech różnych nawiasem mówiąc, specjaliści doradzili 23-latce, aby przestała się martwić.

Każdy z czterech lekarzy uważał, że to tylko niegroźny torbiel. Na samym początku był wielkości monety. Jednak z czasem rozrastał się coraz bardziej. Rachel bardzo to zaniepokoiło. W końcu piąty lekarz zdecydował się wykonać biopsję. Stało się najgorsze – u Rachel zdiagnozowano rzadką formę raka.

rak-4

W najgorszym momencie guz miał prawie 18 centymetrów szerokości. Rachel musiała poddać się operacji, podczas której część czaszki został usunięta i zastąpiono ją metalową płytką.

rak-2

„Nie mam pojęcia jak to się stało. Zaufałam tym ludziom i myślę, że każdy też im ufa. No bo jak to, nie ufać lekarzowi?” – powiedziała rozgoryczona Rachel

Rachel również wierzy, że gdyby została zdiagnozowana wcześniej i lekarze brali jej obawy poważnie, nie byłaby potrzebna tak inwazyjna interwencja.

rak-3

Rachel podzieliła się swoją historią, by przestrzec innych przed podobnymi konsekwencjami. Trudno powiedzieć specjaliście, że się myli, jednak czasem tak właśnie jest.

rak-1

„Po prostu chcę, aby dla innych życie wyglądało inaczej. Nie chcę, by ktoś musiał przejść przez to co ja” – kwituje kobieta z wielkim żalem

Na szczęście dziś Rachel czuje się znacznie lepiej, a jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

rak-5

Polecane

Może Cię zainteresować