×

IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dla sześciu województw. Uważajcie!

Zima nie odpuszcza. Dziś znów intensywne opady śniegu. IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia w sześciu województwach przed oblodzeniem oraz dla dwóch przed opadami śniegu.

Drodzy kierowcy, uważajcie!

IMGW wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia przed oblodzeniem na drogach dla sześciu województw. Najgorzej ma być w zachodnich powiatach województw warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego i małopolskiego oraz we wschodniej części województwa łódzkiego i śląskiego.

Śniegu nawet na pół metra!

Ostrzeżenia pierwszego stopnia przed dość intensywnymi opadami śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym (około 25 cm) występują w powiecie suskim, wadowickim i nowotarskim województwa małopolskiego, oraz żywieckim, bielskim i cieszyńskim województwa śląskiego, jak i w południowej części województwa dolnośląskiego.

Z kolei alerty drugiego stopnia, gdzie może spaść nawet i 50 cm, wydano dla powiatów jeleniogórskiego i lwóweckiego w województwie śląskim.

Temperatura

Temperatura maksymalna wyniesie od -3 st. C, miejscami na wschodzie do 0 st. C w centrum, z kolei 3 st. na północnym zachodzie oraz wybrzeżu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, ale na wybrzeżu okresami dość silny. Jego porywy mogą wynosić nawet do 65 km/h, na zachodzie i na Pomorzu. Na wschodzie i w górach wiatr będzie powodował zawieje i zamiecie śnieżne.

Polecane

Może Cię zainteresować