×

Zdjęcie nietoperza wielkości człowieka. Czy to możliwe by osiągnął taki rozmiar?

Zdjęcie nietoperza wielkości człowieka zaskoczyło wielu internautów! Czy to możliwe, aby latający ssak osiągnął takie rozmiary? Nie da się zaprzeczyć, że budzi grozę.

Zdjęcie nietoperza wielkości człowieka

Przerażające zdjęcie krąży od 3 lat w sieci. Wielki, włochaty stwór zawieszony do góry głową. Śpi spokojnie otulony swoimi wielkimi, skórzastymi skrzydłami. Potwór wydaje się tylko czekać aż właściciel domu wróci do siebie…

Internauci zaczęli się prześcigać w rozwiązywaniu zagadki, co to jest. Wampir? Postać żywcem wyjęta z komiksu? A może jakaś dziwna mutacja? Najbardziej przerażający jest fakt, że zdjęcie jest… autentyczne!

Fotografia jest autentyczna

Zdjęcie wydaje się podrobione, jednakże serwis Snopes potwierdził jej autentyczność w 2019 roku. Zwierzę ze zdjęcia to acerodon grzywiasty (Acerodon jubatus). Występuje na terenie Filipin i może mieć rozpiętość skrzydeł nawet do 170 centymetrów.

Nietoperz żywi się tylko owocami i nie stanowi żadnego zagrożenia dla człowieka. W samoobronie potrafi jednak ugryźć. Zwykle można go znaleźć w głębokich i nieskażonych ludzką ręką lasach. Niestety ogromny nietoperz jest gatunkiem zagrożonym w wyniku wylesiania jego środowiska naturalnego oraz polowań. Fragmenty jego ciała są bowiem wykorzystywane w medycynie ludowej.

Jakim cudem wydaje się on tak olbrzymi? Wszystkiemu winna jest perspektywa z jakiej zrobiono zdjęcie. Wyjątkowy ssak latający znajduje się na pierwszym planie i zdjęcie wykonano z dość bliskiej odległości. Znajdujący się w tle motor pogłębia wrażenie, że zwierzę jest wielkości człowieka.

Samo ciało Acerodona mierzy zazwyczaj tylko 30 centymetrów, ale jest to długie i smukłe zwierzę. Wielkie skrzydła także są częścią iluzji. Potrafią być też jednak całkiem słodziutkie:

Jeżeli obawialiście się hrabiego Drakuli, to możecie dalej spać spokojnie. Wampirów ani nietoperzy wielkości człowieka nigdzie nie odnaleziono

Źródła: www.snopes.com, www.yahoo.com
Fotografie: Twitter (miniatura wpisu), Twitter

Może Cię zainteresować

zamknij