×

Do sieci wypłynęło zdjęcie Kory i jej synka sprzed 44 lat. Tylko nieliczni je widzieli

Kora zmarła 28 lipca 2018 roku nad ranem w swoim domu w Bliżowie. Wokalistka odeszła w gronie najbliższych jej osób – męża Kamila, dwóch synów i przyjaciół. Od momentu śmierci artystki media wciąż obiegają kolejne informacje i fakty dotyczące historii gwiazdy. Wczoraj pisaliśmy o tym, że Kora robiła dosłownie wszystko, aby ulżyć sobie w cierpieniu. Teraz światło dzienne ujrzała okładka „Przekroju” z 26 maja 1974, której z pewnością wiele osób jeszcze nie widziało.

Okładka z Korą

Autorem zdjęcia, które zostało zrobione z okazji Dnia Matki, jest Wojciech Plewiński. Fotografia przedstawia 23-letnią Korę i jej 2-letniego syna Mateusza – ze związku z Markiem Jackowskim. Poznalibyście wokalistkę zespołu Maanam?

Historia Kory

Olga Aleksandra Sipowicz znana jako Kora, urodziła się 8 czerwca 1951 roku w Krakowie. O wokalistce zrobiło się głośniej, kiedy zadebiutowała w zespole Jackowskiego, gdzie zaczynała od śpiewania wokaliz. Kora po raz pierwszy wystąpiła z Milo Kurtisem tworząc jednocześnie duet M-a-M w lutym 1976 roku w jednym z poznańskich klubów. Zespół koncertował m.in. z Maciejem Zembatym.

Początki zespołu Maanam

W roku 1975 powstał zespół Maanam, który funkcjonował już w nowym, rozszerzonym składzie. To właśnie Kora została jego główną wokalistką, a tym samym przyniosła grupie sławę. Od tego momentu gwiazda zdobywała coraz to większą popularność. W końcu stała się jedną z najważniejszych ikon polskiego rocka.

Hity, które na zawsze zostaną w naszej pamięci

Grupa Maanam wydała w sumie aż 11 studyjnych albumów. Wśród utworów znajdziemy takie kawałki jak: „Nie rób tyle hałasu”, „Kocham cię, kochanie moje”, „Boskie Buenos” czy „Wyjątkowo zimny maj”. Większość tekstów do piosenek napisała sama Kora.

Koniec zespołu Maanam

Zespół zawiesił swoją działalność w grudniu 2008 roku. Marek Jackowski planował reaktywację Maanam w jego najsłynniejszym składzie, ale plany te przerwała jego nagła śmierć z powodu zawału serca, 18 maja 2013. Zaledwie 3 lata później Kora ogłosiła w mediach, że jest chora na raka. Warto również zaznaczyć, że w maju 2016 roku, odbyła się kinowa premiera filmu dokumentalnego opowiadającego historię zespołu pt. „Maanam być pięknie”. Gorąco polecamy!

Polecane

Może Cię zainteresować