×

Przechodzień zauważył na trawniku nietypowy kształt. Szybko zrozumiał, że to ludzki płód

Są widoki, które zapadają nam w pamięć już na zawsze. Bez dwóch zdań o jednym z nich może mówić mieszkaniec Żnina w woj. kujawsko-pomorskim. To właśnie tam tuż nieopodal Urzędu Skarbowego dokonano przerażającego odkrycia. Przypadkowy przechodzień w środę wieczorem na trawniku przy ulicy Leszka Białego zauważył płód ludzki. Natychmiast wezwał na miejsce policję.

Zauważył płód ludzki. Sprawę bada prokuratura

Wielkość płodu wskazywała na to, że „został porzucony” przez kobietę będącą w około 13 tygodniu ciąży – miał około 7-8 cm. Funkcjonariusze zabezpieczyli już znalezisko, po czym za sprawą decyzji prokuratora zostało przetransportowane do Zakładu Medycyny Sądowej w Bydgoszczy.

Google Street View

Google Street View

Przeprowadzone na miejscu czynności nie pozwoliły na ujawnienie sprawcy lub sprawców tego czynu. Decyzją prokuratora płód zabezpieczono, by przeprowadzić badania w Zakładzie Medycyny Sądowej w Bydgoszczy. O dalszych czynnościach w tej sprawie, w tym o kwalifikacjach, decyzję będzie podejmowała Prokuratura Rejonowa w Szubinie, oddział zamiejscowy w Żninie –  przekazał asp. sztab. Artur Kędzierski z Komendy Powiatowej Policji w Żninie

DNA płodu ma pomóc w ustaleniu matki, a w konsekwencji wyjaśnieniu okoliczności niecodziennego zdarzenia. Nieoficjalnie wiadomo, że sekcja płodu nie została póki co przeprowadzona.

Co musiało kierować kobietą, żeby w taki sposób i w takim miejscu porzucić płód? Mamy nadzieję, że już niedługo poznamy odpowiedź na to pytanie.

Może Cię zainteresować