×

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji. Urodziła parę bliźniąt, a później kolejną

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji hormonalnej, jaką stosowała. Nastolatka urodziła bliźniaki i to dwukrotnie.

Wpadka mimo pigułek

17-letnia Maggie Rojas z Dallas-Fort Worth w Teksasie dysponowała niezbędną wiedzą w dziedzinie antykoncepcji. Zanim zdecydowała się rozpocząć życie seksualne, zgłosiła się do lekarza po pigułki antykoncepcyjne. Była pewna, że jest zabezpieczona przed niechcianą ciążą. Tym większe było jej zdumienie, gdy pojawiły się poranne mdłości.

Zbagatelizowała sugestię koleżanki, by wykonała test ciążowy, zwłaszcza że, jak podkreśla, miesiączki pojawiały się terminowo. Po namyśle zdecydowała się jednak na test ciążowy dla uspokojenia nerwów, przekonana, że wynik będzie negatywny. Ku swojemu zaskoczeniu na teście zobaczyła dwie kreski. Jak potem wyznała w rozmowie z dziennikarzami agencji informacyjnej South West News Service (SWNS), jej mama też domyślała się, że nastolatka jest w ciąży. Okazało się, że miała rację.

Kolejnym szokiem były badania lekarskie, które wykazały, że 17-latka spodziewa się nie jednego, ale dwojga dzieci.

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji
DailyMail

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji

Maggie i jej chłopak Kenrrik, musieli całkowicie zmienić swoje życiowe plany. Nastolatka marzyła o skończeniu szkoły i karierze wojskowej. Narodziny bliźniąt na razie wykluczyły tę opcję. Co gorsza, okazało się, że jedno z bliźniąt urodziło się z dziurą w płucu. Bliźnięta Kenny i Lola Rose, jak to często bywa w przypadku ciąż mnogich, przyszły na świat przedwcześnie, w 34. tygodniu ciąży. Pierwsze tygodnie spędziły na oddziale intensywnej terapii.

Kiedy zagrożenie minęło, a Maggie i Kenrrik otrząsnęli się z pierwszego szoku, pół roku po narodzinach bliźniąt wzięli ślub i rozpoczęli wspólne życie. Bliscy Maggie nie byli tym zachwyceni. Uważali, że jest za młoda, by zakładać rodzinę. Sytuacja stała się tak napięta, że mąż nastolatki zdecydował się nie uczestniczyć w rodzinnych uroczystościach z powodu niechęci ze strony krewnych żony.

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji
DailyMail

Młodzi małżonkowie woleli też nie wspominać nikomu o tym, że zdecydowali się pójść za ciosem i postarać się o kolejne dziecko. Jak wyjaśniła Maggie, chcieli z Kenrrikiem, by bliźniaki miały młodsze rodzeństwo. Nie spodziewali się jednak, że los znów spłata im figla. 21 miesięcy po narodzinach bliźniąt, Maggie będąca już w drugiej ciąży, podczas badania USG dowiedziała się, że do przyjścia na świat szykuje się druga para bliźniąt.

W grudniu 2020 roku na świat przyszły Jewel i Krystal. Młoda mama przyznaje, że nie jest łatwo. Opieka nad czworgiem dzieci, w tym dwojgiem niemowląt, to nie bułka z masłem. Sytuację pogarszają dalekie od ideału warunki mieszkaniowe. Sześcioosobowa rodzina mieszka w jednym niezbyt dużym pokoju, ale niebawem się to zmieni. Nad Maggie ulitowała się bowiem jej babcia i wyłożyła pieniądze na ich własny, sporej wielkości dom.

Zaszła w ciążę mimo antykoncepcji
DailyMail

Źródła: www.fakt.pl, www.dailymail.co.uk, ca.movies.yahoo.com
Fotografie: DailyMail

Może Cię zainteresować

zamknij