×

Cała prawda o zarobkach polskich aktorów. Niektóre kwoty powalają na kolana!

To od dawna temat, o którym z chęcią się mówi. Warto zaznaczyć, że zarobić w tym zawodzie można już niewielkie pieniądze, udzielając się jako statysta. Ale jak to wygląda u tych najbardziej popularnych?

My, szarzy ludzie, możemy sobie myśleć, że to niewyobrażalnie duże stawki, ale czy tak jest naprawdę? Czy aktorzy kinowi zarabiają tyle samo co ci w serialach? Czy blisko nam do Hollywood? Już śpieszymy z odpowiedzią.

Czym skorupka za młodu…

Swoją przygodę z aktorstwem można zacząć już w wieku dziecięcym, biorąc udział w etiudach. Statystując można zarobić od 40 do 80 zł za dzień zdjęciowy. Gdy rola jest bardziej wymagająca, można wzbogacić się od 120 do 200 zł. W znanych wszystkich paradokumentach, które podbijają serca telewidzów statyści zarabiają od 360 do 600 zł.

Aktorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę i występują w popularnych serialach, są w stanie zarobić około tysiąc złotych za dzień zdjęciowy. Młodzi aktorzy z Rodzinki.pl zarabiają całkiem dobrze jak na swoje lata. Młodziutki Mateusz Pawłowski za dzień na planie bierze 2,5 tys. zł. Jego kolega, Adam Zdrójkowski, otrzymuje 3 tys. zł. Najstarszy z nich, Maciej Musiał, ma wynagrodzenie oscylujące w okolicach 5-7 tysięcy za dzień. Łatwo policzyć, że jeden sezon może nawet 'wyciągnąć' około 500 tysięcy złotych. Nieźle, co?

G_00130_14_00413

Czas na tych bardziej popularnych…

Małgorzata Kożuchowska to gwiazda, którą zna prawie każdy. Za dzień zdjęciowy na planie TVN-owskiego serialu 'Druga Szansa' dostaje około 15 tys. zł. Mówi się, że to jedna z najlepiej zarabiających aktorek w Polsce.

Kasia Cichopek, choć nie ma wykształcenia aktorskiego, ludzie pokochali ją za rolę Kingi w „M jak Miłość'. Celebrytka otrzymuje 2 tysiące złotych za jeden dzień na planie tej produkcji.

Olafa Lubaszenko można zatrudnić, biorąc pod uwagę, że bierze od 4,5 do 6 tysięcy za dzień pracy. Z kolei Artur Żmijewski za dzień na planie 'Ojca Mateusza' inkasuje około 5 tysięcy złotych.

Kontrowersyjny Tomasz Karolak nie może także narzekać na swoją stawkę. Na planie popularnej 'Rodzinki.pl' otrzymuje gażę w wysokości 8 tysięcy za dzień zdjęciowy.

Małgorzata Socha może liczyć na 9 tysięcy za dzień na planie zdjęciowym, a jej koleżanka po fachu, Agnieszka Dygant, zarabia około 12 tysięcy.

Popularny aktor, Arkadiusz Jakubik, dobrze wie, jakie role przyjmować. Szacuje się, że tylko w ubiegłym roku zarobił około 1,5 mln złotych. Na pewno nie narzeka także Marek Kondrat, który za samą reklamę banku rocznie otrzymuje około 1 mln zł.

Promowanie swoją twarzą produktów codziennego użytku wychodzi gwiazdom z pewnością na dobre. Marta Żmuda-Trzebiatowska za spot z kosmetykami do włosów miała otrzymać 750 tysięcy złotych. Sporą kwotą za reklamę, bo aż 600 tysięcy złotych, może pochwalić się także Borys Szyc.

Zarobić można nie tylko na graniu w serialach i udziale w reklamach, ale także, gdy gwiazda pojawi się na wszelkiego rodzaju eventach. Weronika Rosati za pojawienie się na tego typu imprezie dostaje od 4 do 10 tysięcy złotych. Za udział w podobnych wydarzeniach Anna Mucha inkasuje 8 tys. złotych.

Aktorzy zarabiają także w inny sposób. Wielu z nich zdecydowało się na własny biznes. Piotr Adamczyk ma swoją restaurację. Z kolei Krystyna Janda, Tomasz Karolak i Michał Żebrowski mają swoje własne teatry. W kuluarach mówi się, że Borys Szyc i Tomasz Kot za poprzedni rok mogli nawet zarobić 2 mln złotych.

Może Cię zainteresować

zamknij