×

Oświadczył się w galerii handlowej. Chwilę po zaręczynach para została aresztowana

Iran ma surowe zasady w kwestii publicznego okazywania uczuć. Przekonała się o tym pewna para, która zaręczyła się w jednej z tamtejszych galerii handlowych. Chyba nie spodziewali się, że oświadczyny będą świętować w takim miejscu.

Niewinne zaręczyny

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z centrum handlowego w irańskim mieście Arak. Widać, że mężczyzna szczegółowo zaplanował oświadczyny. Na wideo widać, że kiedy dziewczyna powiedziała „tak”, objęła swojego partnera. Wówczas zgromadzeni wokół nich ludzie, zaczęli wiwatować na cześć pary.

https://twitter.com/yasy88/status/1104279819221692416

Zakazana miłość

Niestety, zakochanym nie było dane cieszyć się zaręczynami. Wszystko dlatego, że zaraz po oświadczynach zostali aresztowani. Policja zarzuciła im naruszenie reguł islamu według, którego zakazane jest publiczne okazywanie uczuć.

Wszystko przez Zachód

Na temat zajścia wypowiedział się Mahmud Kaladżi z policji w Arak. W rozmowie z irańską agencją Fars wytłumaczył, że para została zatrzymana, ponieważ „pogwałcili publiczną przyzwoitość, przez wpływ zdegenerowanej kultury Zachodu”. Dodał też, że trafili do aresztu, ponieważ takie było „społeczne oczekiwanie”.

Ostatecznie, para została wypuszczona po wpłaceniu kaucji.

Wydaje nam się, że osoby z nagrania nie wyglądają na szczególnie oburzone…

Polecane

Może Cię zainteresować