×

Horror na Sri Lance. W wyniku zamachu na chrześcijan zginęło blisko 200 osób

Choć niedziela wielkanocna to bardzo radosny czas, dzisiejszy dzień okazał się być bardzo tragiczny, a wszystko za sprawą wiadomości płynących ze Sri Lanki. W tamtejszych trzech kościołach i trzech hotelach niemal w tym samym czasie doszło bowiem do eksplozji. Niedługo potem w mieście Dehiwala-Mount Lavinia doszło do kolejnego, siódmego, a tuż po nim ósmego wybuchu. Co najmniej dwa z zamachów były wykonane przez zamachowców samobójców. W wyniku terroru zginęło blisko 200 osób, a kilkaset kolejnych zostało rannych. Lekarze wciąż walczą o ich życie.

Horror na Sri Lance

W kościołach (św. Antoniego w Kolombo, a także w świątyniach w Negombo i Kochchikade) do ataków doszło w czasie, gdy wierni brali udział w wielkanocnych uroczystościach. Spora część wiernych nie miała najmniejszych szans na przeżycie.

To bardzo niepokojące. Wierzący chcą w Niedzielę Wielkanocną cieszyć się świętami – powiedział korespondent Sky News, Tom Cheshire

Do przeprowadzenia zamachu wciąż nie przyznało się żadne ugrupowanie, ale wiadomo, że w związku z wydarzeniami policja aresztowała już siedem osób.

Twitter

Polacy wśród ofiar?

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy wśród ofiar lub poszkodowanych byli Polacy. Procedura weryfikująca wciąż trwa.

Służby dyplomatyczne i konsularne weryfikują i gromadzą informacje dotyczące ewentualnej obecności Polaków wśród poszkodowanych na Sri Lance – poinformowała PAP rzecznik MSZ Ewa Suwara

Może Cię zainteresować

zamknij